واکنش ایران به حادثه تروریستی در سوریه

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام تروریستی در منطقه زینبیه سوریه که منجر به کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر از شهروندان بی‌گناه سوریه شد را شدیدا محکوم و با خانواده‌های قربانیان و ملت و دولت سوریه ابراز هم‌دردی کرد.
حسین جابری انصاری گفت: گروه‌های تروریستی مورد حمایت خارجی با ادامه کشتار بی‌گناهان، هم‌زمان با گفت‌وگوهای ژنو؛ در صدد برهم زدن روند در حال شکل‌گیری برای حل سیاسی بحران سوریه و پایان دادن به این فاجعه انسانی هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه هم‌چنین بار دیگر خواهان اقدام جدی برای پایان دادن به سیاست حمایت از گروه‌های تروریستی و ارسال سلاح و نیرو به داخل سوریه شد.

منابع سوری از وقوع سه انفجار تروریستی در نزدیکی حرم حضرت زینب (س) در حومه جنوبی دمشق خبر دادند.

این انفجارها در خیابان "کوع سودان" در منطقه سیده زینب که حرم حضرت زینب (س) در آنجا واقع است، روی داده است.

گروه تروریستی داعش که عمده حملات انتحاری در سوریه را انجام می‌دهد در یکی از پایگاه‌های اینترنتی وابسته به خود مسوولیت این حملات تروریستی را بر عهده گرفته است.

بنا بر اعلام خبرگزاری سوریه به نقل از وزارت کشور سوریه این انفجارها دست‌کم 45 کشته و 40 زخمی برجای گذاشته‌اند که تمامی کشته شدگان غیرنظامی هستند.

آن گونه که مسوولان امنیتی دمشق می‌گویند: دو مورد از این انفجارها توسط عامل انتحاری انجام شده و انفجار دیگر به وسیله خودروی بمب‌گذاری شده بود که خسارت‌هایی را در منطقه وقوع انفجار به بار آورده است.

  11 بهمن 1394
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 51923
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز