پیگیری موضوع فرد دستگیرشده در ایران ازسوی لندن

سخنگوی وزارت خارجه انگلستان می‌گوید در حال رایزنی برای کسب اطلاعاتی در مورد فرد دو تابعیتی است که به اتهام ارتباط با سرویس اطلاعاتی لندن در ایران بازداشت شده است.

به دنبال انتشار خبری از سوی مقامات قضایی ایران در زمینه دستگیری فردی با تابعیت دوگانه در هفته گذشته و ارتباط این فرد با سرویس جاسوسی انگلستان، وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که در پی کسب اطلاعاتی درباره این فرد است.

به نوشته روزنامه «اکسپرس»، دستکم 6 شخص دو ملیتی دیگر نیز از سوی سپاه پاسداران ایران از سال گذشته به این سو و به اتهام‌های امنیتی دستگیر شده‌اند.

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلستان به این روزنامه گفته است که در تلاش است تا اطلاعاتی در مورد «فردی با تابعیت ایرانی-بریتانیایی که گفته می‌شود در ایران بازداشت شده» به دست آورد.

هفته گذشته «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در تماس تلفنی با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران، با وی در مورد اتباع انگلیسی بازداشت شده در ایران صحبت کرد.

  27 مرداد 1395
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 54367
مرجع: انتخاب
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز