وزیر امور خارجه:
ظریف: در کمیسیون مشترک بعدی برجام بدعهدی آمریکا بررسی می‌شود

وزیر امور خارجه از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام برای بررسی بد عهدی آمریکا در برجام و موضوعات مرتبط در آینده نزدیک خبر داد.

محمدجواد ظریف در پاسخ به این سوال که در سند برجام، کمیسیون مشترکی برای طرح شکایت در صورت بدعهدی دو طرف توافق طراحی شده است، آیا تا به حال ایران به دلیل بدعهدی (عمل به تعهدات در زمینه برداشتن تحریم‌های بانکی و اقتصادی) آمریکا موضوع را در کمیسیون دنبال کرده است یا خیر؟ گفت: تا امروز ما کمیسیون را هر زمان که لازم بوده تشکیل داده‌ایم و در نشست‌ها راه‌کارهایی برای حل و فصل مشکلات طراحی کردیم.

وی ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک نیز نشست دیگری با کمیسیون مشترک خواهیم داشت و بدعهدی آمریکا و موضوعات دیگر در آن بررسی می‌شود.

وزیر امور خارجه کشور در پاسخ به سوالی دیگر درباره پیگیری غرامت کودتای 28 مرداد، اظهار کرد: درباره پیگیری کودتای 28 مرداد باید گفت که شکایتی علیه آمریکا در دیوان دعاوی بین ایران و آمریکا مطرح شده است که زمان آن به 25 سال قبل بر می‌گردد.

بنا بر گزارش ایسنا، پنجمین کمیسیون مشترک برجام میان ایران و گروه 1+5 در حاشیه هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار می‌شود.

  29 مرداد 1395
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 54389
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز