رییس مجلس بوسنی به لاریجانی:برجام پیروزی عقل بر ستم و تحریم بود/محو جذابیت و صمیمیت ایرانی‌ها شدم

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,لاریجانی

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین در جریان دیدار با رئیس مجلس کشورمان گفت:توافق هسته‌ای منجر به پیروزی بزرگ سیاسی برای ایران شد.

خانه ملت نوشت:علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترکی که سه شنبه- 30 آذرماه- با صفت سوفتیچ رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: ما همواره آینده خوبی را برای این کشور آرزو کرده و از تمامیت ارضی آنها حمایت کرده ایم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این سفر بعد از سفر رئیس جمهوری بوسنی و هرزگوین به ایران صورت گرفت که نشانگر عزم این کشور برای افزایش سطح روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و علمی است.

 

وی در ادامه با اشاره به مذاکراتی که به صورت مشترک به سوفتیچ صورت گرفت، بیان داشت: طی این مذاکرات درباره روش های گسترش روابط اقتصادی صحبت شد که برای رفع برخی از موانع موجود اتفاق نظر وجود داشت.

 

 لاریجانی تأکید کرد: در زمینه گسترش همکاری های پارلمانی و استفاده از ظرفیت های یکدیگر برای تقویت حوزه های علمی و فرهنگی نیز صحبت هایی صورت گرفت ضمن اینکه درباره حل و فصل مشکلات منطقه ای دیدگاه های نزدیک به هم داشتیم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت سفر رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین به کشورمان خاطرنشان ساخت: امیدواریم اینگونه اقدامات بیشتر صورت گیرد و در نهایت نتیجه مذاکرات ملموس و عملی باشد.

 

*رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین: توافق هسته‌ای پیروزی بزرگ سیاسی برای ایران بود

 

در ادامه این نشست خبری مشترک صفت سوفتیچ، رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین با تشکر از دکتر لاریجانی برای دعوت از وی جهت حضور در ایران گفت: با توجه به اینکه این نخستین سفر بنده به ایران است بسیار تحت تأثیر جذابیت ها و صمیمیت ملت ایران قرار گرفتم.

 

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین بر همین اساس تصریح کرد: جمهوری اسلامی همواره درطول دهه های گذشته کمک های قابل توجهی به کشور ما داشته و بنده از جانب ملت، اقوام و شهروندان بوسنی از شما تشکر می کنم.

 

وی افزود: هم اکنون شرایط جدیدی به واسطه توافق هسته ای به وجود آمده که امروز به خاطر این توافق که به آن دست یافتید به شما تبریک می گوییم چرا که صفحه جدید در روابط جهانی بود.

 

صفت سوفتیچ همچنین تأکید کرد: به عبارتی توافق هسته ای موضوع پیروزی عقل و درک علیه کسانی بود که در طول سال ها با انجام تحریم نسبت به مردم ستم کردند و امروز منجر به پیروزی بزرگ سیاسی برای ایران شد.

 

رئیس مجلس سنای بوسنی و هرزگوین در ادامه با اشاره به سخنان دکتر لاریجانی اظهار داشت: درباره روابط دوجانبه صحبت و تبادل نظر شد و نتیجه این بود که شرایط و ظرفیت هایی وجود دارد که می توان از آنها برای تقویت روابط استفاده کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور این کشور به ایران یادآور شد: رئیس جمهوری بوسنی اخیرا سفری به ایران داشت و در حال حاضر نیز هیأت عالی پارلمانی در حال بازدید از کشور شما هستند که این سفرها باعث می شود متخصصان دو کشور سطوح فعالیت های خود در حوزه علمی را افزایش دهند.

  30 آذر 1395
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 56013
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز