ظریف: تهران و الجزیره روابط مستحکمی دارند

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ظریف

وزیران خارجه ایران و الجزایر پس از گفت‌وگو درباره مسایل مورد علاقه در کنفرانسی خبری به تشریح جزییات این دیدار پرداختند.

محمد جواد ظریف در نشست خبری با تشکر از از میزبانی گرم و صمیمانه الجزایر گفت: ایران و الجزایر روابط دو جانبه بسیار مستحکمی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی دارند و همواره گفت‌وگوها بین دو کشور در جریان بوده است.

 

وی گفت: در دیدار با وزیر خارجه در مورد روابط دو جانبه، سیاسی و اقتصادی و نحوه پیشبرد این همکاری‌ها در حوزه‌هایی از جمله خودروسازی، ساخت و ساز و غیره گفت‌وگو کردیم.

 

ظریف ادامه داد: در مورد موضوعات منطقه‌ای و مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی گفت‌وگوهای خوب و سازنده‌ای داشتیم.

 

وی تصریح کرد: در مورد ضرورت همکاری بین‌المللی برای مبارزه با افراط‌گرایی و احترام به حاکمیت ارضی و عدم مداخله خارجی و ضرورت گفت‌وگو و یافتن راه‌حل برای حل اختلافات دیدگاه مشترک داریم.

 

هم‌چنین وزیر خارجه الجزایر در نشست خبری با ظریف گفت: مسایل مختلفی موضوع گفت‌وگو ما بود. در این دیدار ارزیابی کلی از همکاری‌های ایران و الجزایر و راه‌های گسترش این همکاری‌ها داشتیم.

 

عبدالقادر مساهل گفت: ما با ایران یک کمیسیون عالی و یک کمیته پیگیری داریم که می‌توانند مکانیزم‌های خوبی برای گسترش روابط باشند.

 

وی افزود: در این دیدار به بررسی اوضاع کنونی جهان عرب و اسلام و اختلافات منطقه‌ای پرداختیم. همچنین در مورد چگونگی مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری و نقش دموکراسی در مبارزه با تروریسم گفت‌و گو کردیم‌.

 

وزیر خارجه الجزایر افزود: در مورد وضعیت لیبی، یمن، سوریه و عراق نیز گفت‌وگو کردیم. معتقدیم راه‌حل مشکلات کشورها باید از درون خود آنها باشد، بدون هیچ گونه دخالت خارجی و اعمال نفود خارجی و به رسمیت شناخته شدن حاکمیت ملت‌ها و اراده ملت‌ها و احترام به آنچه انتخاب می‌کنند.

 

  28 خرداد 1396
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 58017
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز