عراقچی وارد کابل شد/ گزارش عراقچی به رییس‌جمهور افغانستان در مورد مذاکره با طالبان

عباس عراقچی,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
معاون وزیر خارجه ایران در دومین سفر خود طی سه ماه گذشته، امروز برای گفتگو با مقامات افغانستان وارد کابل شد.

«عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دومین سفر خود طی ۳ ماه گذشته، امروز برای گفت‌وگو با مقامات افغانستان وارد کابل شد.

 

قرار است در این سفر، معاون وزیر خارجه ایران با رئیس جمهور افغانستان، رئیس اجرائیه و وزیر امور خارجه این کشور به طور جداگانه دیدار و رایزنی کند.

 

پیگیری کمیته جامع پنجگانه ایران و افغانستان برای امضای سند جامع و مذاکرات صلح با طالبان از جمله موضوعاتی است که قرار است عراقچی در سفر خود به کابل در مورد آن با مقامات افغانستان گفتگو کند. 

 

به گزارش فارس، عراقچی در سفر اخیر خود به افغانستان، در دیدار با رییس‌جمهور و مقامات این کشور، با توجه به جنایات اخیر گروه تروریستی داعش در افغانستان بار دیگر عزم ایران برای مبارزه با گروه‌های تکفیری تروریستی و ضرورت هماهنگی تلاش‌های دو کشور در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

 

وی همچنین در دیدار خود با مشاور امنیت ملی افغانستان، مسائل مربوط به روابط ایران و افغانستان و چگونگی استمرار همکاری‌های دو کشور، آخرین تحولات مربوط به برجام، اوضاع منطقه، مبارزه با تروریسم را مورد بحث و بررسی قرار داد.

 

گزارش عراقچی به رییس‌جمهور افغانستان در مورد مذاکره با طالبان
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر خود به کابل با اشرف غنی رییس جمهور افغانستان دیدار و گفت وگو کرد . 

 

 به گزارش ایسنا ،در این دیدار که در قصر «گلخانۀ ارگ» انجام شد،  دو طرف در رابطه به اهمیت مناسبات همه جانبۀ دولت با دولت، پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت افغان ها و چگونگی استفاده بهتر از بندر چابهار بحث و تبادل نظر کردند.

 

بر اساس آنچه که سایت ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده است ، سید عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران نیز در این دیدار در رابطه با رایزنی اخیر مقامات ایرانی با طالبان به رئیس جمهور افغانستان  گزارشی ارائه  داد و از تعهد دولت ایران به اصل رهبری و مالکیت حکومت افغانستان در تداوم پروسۀ صلح،  به رییس جمهور افغانستان اطمینان داد.

 

همچنان در این دیدار تاکید شد که در تمام ابعاد با هماهنگی بیشتر کار صورت گیرد تا نتیجۀ موثر به دنبال داشته باشد.

 

به گزارش ایسنا عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه هفته گذشته در تهران با گروهی از اعضای ارشد طالبان دیدار و گفت وگو کرد .

  15 دی 1397
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 61075
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز