وزرای خارجه اتحادیه اروپا پنجشنبه در مورد SPV گفتگو می‌کنند

اتحادیه اروپا و ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد مسئله ساز و کار مالی ویژه اتحادیه اروپا برای تجارت با ایران احتمالاً جزو محورهای گفتگوی وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست روز پنجشنبه آنها در رومانی خواهد بود.

پس از آن‌که بروز اختلافات بین برخی اعضای اتحادیه اروپا موجب به تعویق افتادن اعلام رسمی راه‌اندازی SPV شد، آسوشیتدپرس در گزارشی اعلام کرد احتمالاً این موضوع در نشست دو روزه وزرای خارجه اتحادیه اروپا که از روز پنج‌شنبه در رومانی آغاز می‌شود مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

روز دوشنبه نیز «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با خبرنگاران از قطعی بودن راه اندازی SPV در آینده نزدیک خبر داده و ابراز امیدواری کرده بود که این کانال مالی بتواند آن بخش از مراودات تجاری اتحادیه اروپا با ایران که هنوز از سوی آمریکا تحریم نشده‌ است را حفظ کند.

 

کار راه‌اندازی ساز و کار مالی ویژه اتحادیه اروپا برای تجارت با ایران در حالی به ماه فوریه کشیده شده است که مقامات اروپایی وعده داده بودند این ساز و کار مالی با شروع سال ۲۰۱۹ اجرایی خواهد شد.

  9 بهمن 1397
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 61469
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز