ظریف: دو پرتاب ماهواره ایران احتمالا با خرابکاری آمریکا شکست خورده است

محمد جواد ظریف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمد جواد ظریف در مصاحبه‌ای با یک شبکه آمریکایی، این احتمال را مطرح کرد که به دلیل خرابکاری عمدی ایالات متحده آمریکا این پروژه شکست خورده است.

ظریف، وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای با یک شبکه آمریکایی، این احتمال را مطرح کرد که به دلیل خرابکاری عمدی ایالات متحده آمریکا پروژه دو پرتاب اخیر ماهواره شکست خورده است.

 

شبکه خبری "ان بی سی نیوز" گزارش داد که آقای ظریف گفته ایران در حال تحقیق درباره این شکست است که به گفته او در دو ماه اخیر، دو بار رخ داده است.

 

مسئله احتمال خرابکاری در برنامه موشکی ایران برای نخستین‌بار در روز چهارشنبه توسط روزنامه نیویورک تایمز مطرح شد.

 

این روزنامه به نقل از مقام‌های کنونی و سابق دولت آمریکا گزارش داد که این کشور، برنامه خرابکاری در برنامه موشکی ایران را بار دیگر از سر گرفته است.

 

دو تلاش تازه ایران برای پرتاب ماهواره در روزهای ۲۵ دی ماه و ۱۶ بهمن ماه شکست خوردند.

 

به نوشته نیویورک تایمز، در ۱۱ سال گذشته، ایران بارها موشک‌هایی را به فضا پرتاب کرده، اما ضریب شکست این آزمایش‌ها، ۶۷% است. این رقم فاصله قابل ملاحظه‌ای با استاندارد جهانی دارد. ضریب شکست پروژه‌های مشابه پرتاب‌های فضایی در کشورهای دیگر، پنج درصد است.

 

آقای ظریف در مصاحبه اخیرش به "ان بی سی نیوز" گفته که بعد از انتشار گزارش روزنامه نیویورک تایمز، تحقیقاتی درباره احتمال دست داشتن آمریکایی‌ها در شکست‌های اخیر آغاز شده است.

  27 بهمن 1397
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 61683
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز