سندرز خطاب به ترامپ:
حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان نباید بهانه درگیری با ایران شود

برنی سندرز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
سناتور دموکرات آمریکایی خطاب به ترامپ درباره اینکه حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان نمی‌تواند دلیلی برای درگیری با ایران باشد هشدار داد.

به نقل از اسپوتنیک، «برنی سندرز»، سناتور دموکرات آمریکایی و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در بیانیه ای ترامپ را از اینکه حمله به دو نفتکش در دریای عمان را بهانه‌ای برای حمله به ایران قرار دهد بر حذر داشت.

 

سندرز اظهار داشت: این حادثه نباید زمینه جنگ با ایران شود، جنگی که برای ایران، آمریکا، منطقه و جهان یک فاجعه است. ترامپ باید به یاد داشته باشد کنگره هیچ مجوزی برای حمله به ایران صادر نکرده است. تصمیم یکجانبه برای حمله به ایران غیر قانونی و مغایر قانون اساسی آمریکا است.

 

وی همچنین افزود: حمله صورت گرفته به نفتکش‌ها غیر قابل قبول است و این حادثه باید به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد. اکنون زمان آن است که کشورهای منطقه را گرد هم آوریم تا برای تنش رو به افزایش در منطقه راه حلی پیدا کنیم.

 

به گزارش مهر، روز پنجشنبه دو نفتکش در دریای عمان دچار انفجار و آتش‌سوزی شدند. آمریکا بلافاصله پس از این حادثه علیرغم عدم وجود دلایل مستند ایران را مقصر دانست.

  25 خرداد 1398
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 63933
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز