رویترز:‌ ایران چند ماه تا دستیابی به حداکثر ذخایر اورانیوم فاصله دارد

ذخایر اورانیوم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی(IAEA) که وظیفه نظارت بر اجرای تعهدات ایران طبق برجام را دارند در جلسه ای که شورای حکام هفته گذشته برگزار نمود تصریح کردند ایران سرعت غنی‌سازی اورانیوم خود را افزایش داده است

خبرگزاری رویترز به نقل از برخی دیپلمات ها عنوان کرد که ایران باوجود سرعت بخشیدن به روند غنی سازی اورانیوم در نیروگاه های خود،‌ چند ماه تا دستیابی به سقف ذخایر اورانیوم فاصله دارد.

 

به گزارش شفقنا،‌ رویترز در ادامه نوشت:‌ در پی خروج آمریکا از توافق هسته ای طی سال گذشته،‌ ایران همچنان به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند بوده و از محدوده ای تعیین شده برای خود خارج نشده است.

 

به گفته این منابع دیپلماتیک، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی(IAEA) که وظیفه نظارت بر اجرای تعهدات ایران طبق برجام را دارند در جلسه ای که شورای حکام هفته گذشته برگزار نمود تصریح کردند ایران سرعت غنی‌سازی اورانیوم خود را افزایش داده و آن را به حدود ۱۲ کیلوگرم در ماه رسانده است. این مقدار معادل سه برابر سرعت قبلی است.

 

بر این اساس، در صورتی که روند غنی‌سازی اورانیوم در ایران با سرعت فعلی ادامه یابد، طی حدود ۲ ماه به میزان حداکثری ۲۰۲.۸ کیلوگرم سقف مجاز برای نگهداری اورانیوم غنی‌شده می‌رسد. میزان ذخائر اورانیوم ایران در روز ۲۰ مه برابر با ۱۷۴.۱ کیلوگرم بوده است.

  25 خرداد 1398
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 63937
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز