دستیار ظریف: «ائتلاف شرق» در حال تحکیم جایگاه خود در دوره پساجنگ سرد است

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,اجلاس سران سازمان‌های همکاری شانگهای

دستیار وزیر امور خارجه کشورمان به وضعیت حال حاضر ائتلاف شرقی که در حال تحکیم است اشاره کرده و سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را عاملی مهم در تسریع روند آن دانست.

حسین قریبی، دستیار وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار تصویری از نشست سران سازمان همکاری شانگهای در صفحه توئیتر خود نوشت: «ائتلاف شرق» به عنوان بزرگ‌ترین تشکیلات با بیشتر جمعیت جهان، در حال تحکیم جایگاه خود در دوره پسا جنگ سرد است. فاکتور ترامپ این روند را تسریع می‌کند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه مذاکرات خوبی برای مقابله در برابر تحریم‌ها انجام گرفته است اظهار کرد که [این ائتلاف] شرکای بیشتری خواهد یافت.

 

به گزارش ایسنا، حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان روز جمعه -۲۴ خرداد - در نشست شورای سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای در بیشکک پایتخت قرقیزستان شرکت کرد و در سخنرانی خود گفت: دولت آمریکا طی دو سال گذشته با استفاده ابزاری از ظرفیت اقتصادی، مالی و نظامی خود و با اتخاذ رویکرد تهاجمی، کلیه ساختارها و قواعد بین‌المللی را بر هم زده و به تهدیدی جدی برای ثبات منطقه و جهان تبدیل شده است.

  25 خرداد 1398
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 63945
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز