تخت روانچی: تحریم ها نمی توانند زبان گویای ظریف را خاموش کنند

مجید تخت روانچی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تحریم وزیر امور خارجه را نشانه ای از عدم صداقت آمریکایی ها برای مذاکره با ایران دانست و گفت تحریم ها نمی توانند زبان گویا و مستدل ظریف را خاموش کنند.

مجید تخت روانچی صبح جمعه در گفت وگو با خبرنگار افزود: تحریم رئیس دستگاه و فرمانده دیپلماسی ایران مهمترین دلیل بر عدم صداقت مقامات آمریکایی برای مذاکره با ایران است.

 

خزانه داری آمریکا به اتاق جنگ اقتصادی کاخ سفید علیه مردم ایران تبدیل شده است، عصر چهارشنبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم ها قرار داد.

 

در بیانیه اوفک دلیل این اقدام، تبعیت ظریف از دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران عنوان شده است.

 

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا هم در این باره اظهار کرد ظریف سخنگوی اصلی ایران در سراسر جهان است.

 

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد درباره تاثیر تحریم های جدید بر فعالیت های وزیر امور خارجه اظهار کرد: همانگونه که محدودیت های دو هفته قبل علیه دکتر ظریف تاثیری بر فعالیت های روشنگرانه ایشان در سفر به نیویورک نگذاشت، تحریم های اخیر نیز نخواهد توانست فعالیت های ایشان را تحت تاثیر قرار دهد و زبان گویا، منطقی و مستدل ایشان را خاموش کند .

 

تخت روانچی با اشاره به درخواست های متعدد رسانه های اصلی خارجی برای مصاحبه با ظریف از طریق وسایل ارتباط راه دور یا با سفر به ایران یا در کشورهای ثالث طی دیروز و امروز، اظهار کرد:  این درخواست ها نشان می دهد دولت آمریکا باز هم به بیراهه رفته است.

 

گفت وگوهای رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با رسانه های خارجی به ویژه در سفر به نیویورک که برای شرکت در نشست های سازمان ملل متحد انجام می شود، خشم مقامات آمریکایی به ویژه مایک پمپئو و "تیم ب" را برانگیخت به گونه ای که وزیر خارجه آمریکا، محدودیت های ترددی برای ظریف اعمال کرد.

 

با وجود این محدودیت ها، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به درخواست های چندین رسانه آمریکایی پاسخ مثبت داد و با زبان منطق و استدلال، ادعاهای دروغین مقامات کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و همچنین سعودی ها را برملا ساخت.

 

ترامپ روز دوشنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت به یاد آورید ایرانی ها در هیچ جنگی پیروز و در هیچ مذاکره ای بازنده نشده اند.

 

این اظهارات به خوبی نشان می دهد کاخ سفید در برابر ابتکارات مذاکراتی جمهوری اسلامی ایران به ستوه آمده و نتوانسته است ائتلافی را که در ۲ سال گذشته به دنبال آن هستند، ایجاد کنند.

 

"تیم ب" که مصاحبه های جان بولتون در روز پنج شنبه گویای ذوق زدگی آنها است، تصور می کنند با تحریم ظریف می توانند قدرت مذاکراتی ایران را تضعیف کنند و به توافقی جدید دست یابند.

  11 مرداد 1398
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 64679
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز