روحانی: ایران، روسیه و ترکیه ضامن آتش‌بس سوریه بوده‌اند

https://www.beytoote.com/images/stories/news/98/06/9806-22ba2130.jpg

رئیس‌جمهور  با اشاره به در پیش بودن برگزاری پنجمین جلسه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه و آينده آن، تأکید کرد:خوش بختانه در دو سال و نیم گذشته با ادامه روند آستانه، سه کشور ایران، روسیه و ترکیه تضمین کننده صلح در سوریه بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور عصر یک شنبه قبل از سفر آنکارا به خاطر شرکت در اجلاس روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه، در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران به ارائه جزئیاتی از دستور کار این اجلاس پرداخت و خاطرنشان کرد :اجلاس فردا پنجمین اجلاس سران سه کشور در مورد سوریه هست و براي هر سه کشور مسئله امنیت منطقه موضوعی دارای اهمیت به حساب می آید.

 

او ادامه داد:ایران، روسیه و ترکیه در یک منطقه و در مجاورت سوریه زندگی ميکنند و آنچه که مهم است این هست که تا اکنون نزدیک به 9 سال است که مردم سوریه در سختی های فراوانی قرار دارند و با تروریست ها و حامیان آن ها روبرو هستند .

 

رییس جمهوری خاطرنشان کرد:خوش بختانه در دو سال و نیم گذشته در ادامه روند آستانه که سه کشور ایران، روسیه و ترکیه تضمین کننده صلح در سوریه هستند، روند مناسبی بوده هست. امروز اکثریت قاطع در زمینه سوریه تحت پرچم این کشور و حکمرانی دولت قانونی آن هستند.

 

  24 شهریور 1398
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 65053
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز