آژانس اتمی نبود مواد هسته‌ای در محل حادثه در سایت نطنز را تأیید کرد
شورای عالی امنیت ملی: به دلیل برخی ملاحظات امنیتی، علت حادثه در سایت هسته ای نطنز در زمان مناسب اعلام می‌شود

کیوان خسروی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
علت حادثه بامداد پنج شنبه در سایت هسته ای نطنز مشخص شد.

سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی را در مورد علت حادثه بامداد پنجشنبه در سایت هسته ای نطنز ارائه کرد.

 

کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اعلام‌کرد: بررسیهای فنی و امنیتی انجام شده از سوی دستگاههای ذیربط، علت وقوع حادثه در مجتمع هسته ای شهید احمدی روشن در نطنز را که بامداد پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه به وقوع پیوست به صورت دقیق مشخص کرده است.

 

او با اشاره به حضور و فعالیت کارشناسان بخشهای مختلف مسوول ارزیابی و رسیدگی به حادثه در سایت نطنز که از اولین ساعات وقوع این رخداد انجام شد خاطرنشان کرد: فرضیه های مختلف در خصوص علت این رخداد با بررسی دقیق آثار، نحوه ومیزان تخریب ایجاد شده، علت اصلی حادثه مشخص شده است.

 

خسروی ادامه داد: به دلیل بعضی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز این حادثه در زمان زمان مناسب اعلام خواهد شد.

 

او در پایان با تأکید بر محدود بودن خسارت وارد شده به سوله در دست احداث در مجتمع هسته ای نطنز اضافه کرد: در محل وقوع حادثه هیچگونه مواد هسته ای وجود نداشته و موضوع نشت مواد رادیو اکتیو در وقوع این رخداد کاملا منتفی است.

 

کیوان خسروی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

 

آژانس اتمی نبود مواد هسته‌ای در محل حادثه در سایت نطنز را تأیید کرد

تسنیم نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز جمعه در بیانیه‌ای تکمیلی در خصوص حادثه اخیر در سایت هسته‌ای نطنز اعلام کرد که آژانس تأیید می‌کند که در محل وقوع آتش‌سوزی در سایت هسته‌ای نطنز هیچ‌گونه ماده هسته‌ای وجود نداشته است.

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه خود اعلام کرده است که ایران وقوع آتش‌سوزی در یکی از ساختمان‌های [سوله‌های] سایت غنی‌سازی اورانیوم نطنز در نخستین ساعات بامداد روز پنج‌شنبه را به آژانس اطلاع داده و اعلام کرده است که آتش‌سوزی به‌سرعت مهار شده است.»

 

در ادامه این بیانیه با اشاره به اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای اطمینان حاصل کردن از اینکه حادثه سایت هسته‌ای نطنز به اثرات نامطلوب [نشت مواد هسته‌ای] منجر نخواهد شد به‌طور دائم با مقامات ایرانی در تماس بوده،‌تأکید شده است: «آژانس می‌تواند تأیید کند که در هنگام وقوع آتش‌سوزی هیچ‌یک از بازرسان پادمانی آژانس در محل حضور نداشته‌اند و در محلی که حادثه رخ داده است، هیچ ماده هسته‌ای نگهداری نمی‌شده است.»

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این بیانیه نیز همچون بیانیه‌ روز گذشته خود خاطرنشان کرده است که فعالیت‌های نظارتی بازرسان پادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سایت هسته‌ای نطنز همچون گذشته ادامه خواهد یافت و حادثه اخیر تأثیری بر مأموریت آنها نخواهد داشت.

 

«لارنس نورمن» خبرنگار نشریه آمریکایی وال‌استریت ژرونال در اروپا در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر ادعا کرده است که بر اساس شنیده‌های وی، بازرسان آژانس روز شنبه (فردا) در محل حادثه حضور خواهند یافت.

 

  14 تیر 1399
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 67661
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز