پرتاب ماهواره جاسوسی اسرائیل با ماموریت 'رصد فعالیت‌های هسته‌ای ایران'

پرتاب ماهواره جاسوسی اسرائیل به فضا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
اسرائیل «برای پایش فعالیت‌های ایران» ماهواره جاسوسی به فضا فرستاد.

رژیم صهیونیستی مدعی شد که یک ماهواره جاسوسی به اسم «افق ۱۶» را از پایگاهی در مرکز کشور با موفقیت به فضا پرتاب کرده است.

 

به نقل از یورونیوز، وزارت دفاع اسرائیل در بیانیه ای که روز دوشنبه ۶ ژوئیه منتشر شد، اعلام‌کرد: وزارت دفاع و صنایع هوافضای اسرائیل ماهواره شناسایی افق ۱۶ را در ساعت ۴ بامداد به وقت محلی با موفقیت پرتاب کردند.

 

رسانه های اسرائیل با اعلام این خبر ادعا کردند که هدف از پرتاب این ماهواره پایش بیشتر فعالیت های ایران است.

 

در بیانیه وزارت دفاع اسرائیل آمده است افق ۱۶ که با موشک موسوم به شاویت به فضا پرتاب شده، ماهواره ای با «قابلیت های پیشرفته الکترو اپتیک» است. در این بیانیه همچنین گفته شده که ابتدا قرار است سلسله آزمایشاتی روی ماهواره اسرائیلی انجام شود تا «میزان کارآیی» آن مشخص شود.

 

در بیانیه دولتی اسرائیل که به امضای بنی گانتس، وزیر دفاع رسیده، پرتاب موفق ماهواره افق ۱۶ در شب دستاورد مهمی برای صنایع دفاعی رژیم صهیونیستی بطور کلی و برای صنایع هوافضای این رژیم اشغالگر بطور خاص قلمداد شده است.

 

تا کنون هیچگونه جزئیات رسمی در مورد هدف و ماموریت ماهواره اسرائیلی منتشر نشده، ولی رادیو دولتی اسرائیل مدعی شد که این ماهواره به منظور پایش فعالیت های هسته ای ایران به فضا پرتاب شده است.

 

پرتاب ماهواره جاسوسی اسرائیل به فضا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

 

  16 تیر 1399
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 67693
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز