اعلام آمادگی ایران برای پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی

ظریف و وزیر خارجه اوکراین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
ایران برای پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی اعلام آمادگی کرد.

ظریف در گفتگو با همتای اوکراینی خود ضمن مثبت ارزیابی کردن گفت وگوها اظهار‌کرد: ایران آمادگی دارد به خانواده و بازماندگان هواپیمای اوکراینی غرامت بپردازد.

 

به گزارش ایلنا، در گفت وگوی تلفنی امروز وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اوکراین نتایج سفر اخیر هیأت مذاکره کننده ایرانی به کی یف جهت پیگیری روند رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای PS۷۵۲ اوکراین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

دو وزیر امور خارجه نشست اخیر هیأت های مذاکره کننده را گامی مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کردند با تداوم این مذاکرات و تبادل اطلاعات بین مراجع ذی ربط و ذی صلاح دو کشور این پرونده هرچه سریع تر به صورت رضایت بخش برای مردم دو کشور بالاخص خانواده و بستگان قربانیان این حادثه تاسف بار حل و فصل شود.

 

در این گفتگوی تلفنی ظریف بر آمادگی ایران برای پرداخت غرامت به خانواده و بستگان قربانیان این حادثه بعنوان گامی در راستای کاهش غم و اندوه آنان تأکید کرد.

 

در این تماس تلفنی وزیر امور خارجه اوکراین نیز بر آمادگی طرف اوکراینی برای سفر هیات مذاکره کننده آن کشور به تهران در مهر ماه امسال جهت ادامه مذاکرات تأکید کرد.

 

ظریف و وزیر خارجه اوکراین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

 

  15 مرداد 1399
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 68044
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز