توقیف کامیونی با ۳۴ مهاجر غیرقانونی از ایران، عراق و سوریه در مرز لهستان

مهاجران غیرقانونی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
مرزبانان لهستان ۳۴ مهاجر غیرقانونی را که از خاورمیانه راهی اروپا شده بودند، در کامیونی یافته و دستگیر کردند.در بین این اشخاص، مهاجرانی از کشورهای ایران و عراق و سوریه همینطور تعدادی زن و بچه دیده می شدند.

به نقل از یورو نیوز؛ هنوز معلوم نیست که مقصد این کامیون چه کشوری بوده است؛ مهاجران با این اتومبیل از ترکیه و مسیر اسلواکی به لهستان رسیده بودند.

 

بنا بر اعلام سخنگوی مرزبانی جنوب لهستان، این اشخاص جمعه شب دستگیر شده و به ایستگاه« بیلسکو- بیالا» منتقل شده اند.

 

هرچند شمار مهاجرانی که لهستان را بعنوان مقصد نهایی انتخاب می کنند بسیار کم تر از همسایۀ غربی آن یعنی کشور آلمان است اما مسئله مهاجرت یکی از مباحث مهم در جریان کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۵ میلادی در این کشور بود و به حزب محافظه کار و ملی گرای« قانون و عدالت» کمک کرد تا قدرت را در دست بگیرد.

 

دولت لهستان می گوید که به دلیل نگرانی های امنیتی، ورود مهاجران به این کشور را محدود کرده است.

 

ماه قبل آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد پس از حکم دادگاه حقوق بشر اروپا که بیان کرد ورشو با محروم کردن پناهجویان از پروسۀ پناهندگی یک کنوانسیون بین المللی را نقض نموده، از این کشور خواست تا به مردمی که از جنگ و شنکجه فرار می کنند، کمک کند.

  20 مرداد 1399
بخش : سیاسی / خارجی
کد خبر: 68093
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز