صفحه اصلي > خارجی > مقام‌های دولت ترامپ: تحریم‌های مسافرتی علیه «ظریف» محدود خواهد بود

مقام‌های دولت ترامپ: تحریم‌های مسافرتی علیه «ظریف» محدود خواهد بود


10 تیر 1398. نويسنده: admin1
محمد جواد ظریف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
مقام‌های دولت آمریکا گفته‌اند محدودیت‌های مسافرتی که در تحریم‌ها علیه وزیر خارجه ایران در نظر گرفته می‌شوند محدود خواهند بود.

مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گفته‌اند محدودیت‌های مسافرتی علیه «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران محدود خواهد بود اما ممکن است دارایی‌های احتمالی ایشان مسدود شوند. 

 

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال امروز دوشنبه (۱ جولای/۱۰ تیرماه) به نقل از مقام‌های دولت ترامپ که اشاره‌ای به نامشان نکرده این خبر را گزارش داده است. این روزنامه نوشته مشخص نیست ظریف چه دارایی‌هایی در قلمرو قابل دسترسی توسط آمریکا دارد. 

 

«استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا دوشنبه هفته گذشته گفته بود تا روز جمعه نام وزیر خارجه ایران را به فهرست تحریم‌ها اضافه خواهد کرد.

 

وال‌استریت‌ژورنال سخنان منوشین را بی‌سابقه توصیف کرده و نوشته معمولاً مقام‌های خزانه‌داری سعی می‌کنند از ارائه نام افرادی که قرار است به فهرست تحریم‌ها اضافه می‌شوند، خودداری کنند تا آنها فرصتی برای منتقل کردن دارایی‌هایشان نداشته باشند. 

 

این روزنامه درباره دلیل عدم تحریم وزیر خارجه ایران نوشته مقام‌های خزانه‌داری از ارائه توضیحات در این خصوص و اینکه آیا تحریم علیه او فوری اعمال خواهد شد یا خیر خودداری کرده‌اند.

 

دولت‌های اروپایی در تلاش بوده‌اند از دولت آمریکا اطلاعات بیشتری درباره این تحریم‌ها که می‌تواند بر فعالیت‌های دیپلماتیک ظریف اثرگذار باشد، کسب کنند. مقام‌های دولت‌های خارجی به وال‌استریت‌ژورنال گفته‌اند امیدوارند تحریم‌ها علیه ظریف «جزئی» باشد و توانایی او برای تعامل با غرب را محدود نکند. 

 

مقام‌های سابق آمریکایی هدف دولت ترامپ از تهدید به تحریم ظریف را ارسال پیام به دولت‌های اروپایی دانسته‌اند که با دولت آمریکا بر سر توافق هسته‌ای برجام اختلاف دارند.  

 

«جان اسمیت»، از مقام‌های سابق خزانه‌داری آمریکا گفت: «این کار، توهین مستقیم به اروپایی‌ها است. او احتمالاً آخرین فردی بود که اروپایی‌ها تصور می‌کردند توسط ایالات متحده تحریم شود. 

 


بازگشت