موضع دولت درباره محدودیت‌ های رئیس اصلاحات

سخنگوی دولت در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره افزایش قیمت دلار، محدودیت‌های رئیس دولت اصلاحات، حقوق بازنشستگان، اظهارات اخیر آمریکا درباره سپاه، اظهارات وزارت خارجه درباره دری اصفهانی و.... توضیحاتی ارائه کرد.

محمدباقر نوبخت در جلسه هفتگی خود با اصحاب رسانه در پاسخ به این سوال که دولت درباره تذکر نمایندگان مبنی بر کم بودن حقوق بازنشستگان چه کاری انجام خواهد داد، گفت: تردید نکنید به هر میزان توانایی مالی داشته باشیم به آن‌ها خدمت خواهیم کرد. یک بودجه جدا برای بازنشستگان در نظر گرفته ایم.

مواضع دولت درباره سپاه روشن است

سخنگوی دولت درباره اظهارات اخیر آمریکا درباره سپاه پاسداران عنوان کرد: مواضع دولت در خصوص سپاه روشن است، سپاه یک ارگان ارزشی و از ارکان قدرت است.

وی تاکید کرد: مردم هیچ‌گاه شجاعت و ایثار سپاه را فراموش نمی‌کنند و در حال حاضر هم جهان باید با چشم واقع‌بینانه تلاش سپاه را در مقابله با تروریسم ببینید.

نوبخت خاطرنشان کرد: سپاه مدافع ملت و مهاجم به تروریسم است. جهان باید از سپاه برای مبارزه با تروریسم قدردانی کند و هر کشوری از سپاه انتقاد می‌کند باید در صف تروریست‌ها قرار بگیرد.

افزایش بودجه سپاه مصوبه مجلس است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش بودجه سپاه پاسداران به ۲۰ هزار میلیارد برای توسعه طرح‌های این ارگان گفت: این افزایش بودجه مصوبه مجلس شورای اسلامی است و شورای نگهبان هم آن را تایید کرده است.

ادعای دست داشتن دولت در ماجرای بالا رفتن نرخ ازر از سوی جناح مخالف دولت است


نوبخت درباره بالا رفتن نرخ دلار و سکه و ادعای دست داشتن دولت در ماجرا برای جبران کسری بودجه گفت: این سخنان از سوی جناح مخالف دولت است. سیاست ما این نیست که پول ملی تضعیف شود، با کاهش ارزش ریال در برابر دلار مخالف هستیم قصدمان مدیریت نرخ ارز شناور است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: نرخ دلار کاهش پیدا خواهد کرد، سال گذشته هم دلار بالا رفت و من به عنوان سخنگو گفتم که کاهش پیدا می کند و کرد.

وی تاکید کرد: سیاست دولت کاهش نرخ تورم است و این یک تهمت به دولت است که می‌گویند در این امر دست دارد آقای رئیس‌جمهور در ستاد اقتصاد مقاومتی بر این است که نرخ ارز کنترل شود.

برخی دنبال کشاندن تشنج حرف‌های ترامپ در داخل هستند

نوبخت با بیان این که ما غالبا این حرف‌ها را از کسانی می‌شنویم که دنبال کشاندن تشنج حرف‌های ترامپ در داخل هستند و محابایی ندارند، اظهار داشت: بر کسی پوشیده نیست که دولت آمریکا چگونه است. ممکن است پایان هفته ترامپ حرف‌هایی بزند این نباید باعث آشفتگی کشور ما شود ، ما باثبات هستیم و در سخت‌ترین شرایط اقتصاد خود را کنترل می‌کنیم.

وی ادامه داد: در برابر یک آدم هرزه‌گو باید مشترک باشیم. این برجام هیچ کاری هم نکرده باشد به سال ۹۲ نگاه کنید کدام کشور منزوی بود و امروز چه کسی منزوی است.

نوبخت اظهار داشت: امروز ایران به عنوان یک کشور پایبند به تعهدات بین‌المللی قابل احترام است و آمریکا مورد احترام نیست. اگر شرایط به قبل از برجام بازگردد ما هم به سرعت می‌توانیم به شرایط قبل بازگردیم.

راضی نمی‌شویم سیاست‌های ما موجب آسیب مردم اقلیم کردستان شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: دولت خواهان تقلیل ارزش پول ملی و افزایش قیمت دلار نیست.

وی درباره نشست سه جانیه ایران و ترکیه و عراق در خصوص اقلیم کردستان گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران یک پارچگی کشور همسایه ما عراق است. دولت عراق از ما کمک خواست و معتقدیم باید به این کشور کمک کنیم و یک هماهنگی بین ایران ترکیه وجود دارد.

نوبخت با اشاره به سفر اردوغان به ایران گفت: سفر رئیس‌جمهور ترکیه به ایران در خصوص اقلیم کردستان بود. ما هیچگاه راضی نمی‌شویم که سیاست‌های ما موجب آسیب مردم اقلیم کردستان شود.

وی ادامه داد: در خصوص تاریخ بعدی این نشست نمی‌توانم فعلا سخنی بگویم.

باید منتظر گزارش وزارت اطلاعات درباره دری اصفهانی باشیم

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایلنا درباره اظهارات وزارت امور خارجه درباره دری اصفهانی گفت: با عنایت به این که مباحث جاسوسی و شناسایی بر عهده وزارت اطلاعات است، این نهاد باید گزارش دهد.

وی ادامه داد: همانگونه که گزارش‌هایی این وزارتخانه در خصوص رد اتهام جاسوسی فرزندان یکی از سران قوا را تایید می‌کنیم باید منتظر گزارش وزارت اطلاعات در این خصوص هم باشیم.

اقدامات قوه قضاییه به گونه‌ای باشد که شبهه سیاسی نداشته باشد

سخنگوی دولت در واکنش به گران شدن نرخ بلیط اتوبوس‌ها در مراسم اربعین گفت: اتوبوسران‌ها معتقدند که در مراسم اربعین تنها زائران را به مرزها منتقل می‌کنند و به صورت خالی باز می‌گردند و نمی‌توانند ضرر کنند و دولت هم نمی‌تواند در این شرایط تحکم داشته باشد و ای کاش دولت می‌توانست این ضرر را متحمل شود که توان این کار را ندارد.

نوبخت درباره حساسیت رئیس‌جمهور به پدیده فساد گفت: خط قرمزی برای رئیس دولت در برخورد با فساد وجود ندارد و این را هم نشان داده است. چه کسی باید با فساد مقابله کند؟ این امر وظیفه قوه قضائیه است ، اما اقدامات این قوه باید به گونه‌ای باشد که شبهه سیاسی نداشته باشد.

عده‌ای در داخل حرف‌های آمریکا را تکرار می‌کنند

سخنگوی دولت تاکید کرد: باید بین سران سه قوا اتحاد باشد. مردم هم همین را می‌خواهند. در آن سر دنیا آمریکا حرف‌هایی می زند و در داخل هم عده‌ای دیگر همان‌ها را تکرار می‌کنند. اختلاف سران سه قوه نگرانی بین مردم را بیشتر می‌کند. قوه قضائیه مستقل است و ما انتظار داریم که این گونه رفتار کند.

نوبخت با بیان این که برخی از رخدادهای سیاسی برای عده‌ای از مسئولان به گونه‌ای دیگر بازگو می‌شود، گفت: گاهی یک رسانه سخنان ما را به گونه‌ای دیگر انتشار می‌دهد که این خوب نیست آن هم در شرایطی که تشنج در داخل تفکر  آمریکا است.

به اتحاد نیازمندیم نه تفرقه

وی در ادامه درباره لایحه بازنشستگی پیش از موعد گفت:
در این مورد اطلاعات لازم را ندارم.


رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره محدودیت‌های رئیس دولت اصلاحات گفت: موضع رسمی دولت را رئیس‌جمهور بیان کردند. در چنین شرایطی که همه تلاش می‌کنند ایران را نا‌امن کنند، ما به اتحاد نیازمندیم نه تفرقه، واقعا در این شرایط ما باید اتحاد داشته باشیم.

  18 مهر 1396
بخش : سیاسی / دولت
کد خبر: 59066
مرجع: ایلنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز