کنایه به روحانی؛ شیفته امید دادن به مردم هستی!

وعده های حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
روزنامه آفتاب یزد نوشت: این روزها حسن روحانی که شیفتگی خاصی به تزریق و تحمیل به زعم خود« امید» به مردم دارد، از اقسام گشایش ها، پیروزی ها و رضایت برای ملت سخن می سُراید که هزار البته ما هم و همینطور ملت میهن دوست ایران بخیل نیستیم!

اما جناب رئیس جمهوری که بدرستی توهم ترامپ در کاربرد مکانیسم ماشه را علیه کشورمان شکست خورده دانسته است؛ ای کاش امروز صادقانه به این هم اشاره میکرد دولت بیش از هر رفتار خصومت آمیز بین المللی( که آن هم دستاورد دولت نیست) با بی تدبیری در زمینه خانه به مانند بسیاری از عرصه ها به اعتماد ملی آسیب وارد نموده است ! ؟ دولت ادعاکننده« تدبیر و امید» در کجای حوزه اقتصادی توانسته فارغ از بازی با کلمات و نوای جملات آهنگ دار و هیجان انگیز در توصیف انواع پیروزی ها، یک گره از میلیون ها جوان بیکار، نیمی از مردم مستأصل در اجاره نشینی بدون تحقیر یا حتی خرید ملکی در اندازه ۲۵متری، اشتغال زایی آبرودار برای میلیون ها بیکار محض و میلیون ها شاغل در شغل های کاذب( مثل پشت ترکِ موتورسیکلت و دستفروشی کنار پیاده روها و داخل واگن متروها) را باز کند و حرمت یک انسان جویای دستمزد طبیعی پاس داشته شود تا بعد از آن، دم از ایجاد امید و اتخاذ تدبیر بزند! ؟

 

آیا دولتمردان ما در آخرین سال صدارت با وجدان آسوده خواهند خوابید که توانسته اند از حقوق واضح و روشن جوانان این کشور دفاع کنند و منت کارهایی را نیز که با تامین وجوه صندوق توسعه ملی و اخذ دستور ویژه رهبری نظام پیش برده شده است،( آنچه بصورت بدیهی باید هم با این وجوه محقق و حاصل می شد) را بعنوان « هنر دولت» به افکارعمومی حقنه نکنند! ؟ آیا به واقع دولت نمی داند در وزارتخانه های او چه می گذرد! ؟ در همین یک قلم مسئله مسکن( و نه سایر حقوق شهروندی) چه کار قابل ذکری جز ادعاهای پرطمطراق- اما بی حاصل- داشته که برای هیچ شهروندی باور پذیر نیست و حتی از آنها برداشت توهین می کند و معتقد است دولت توان درک واقعیت های ملموس امروز را ندارد!

 

وزارت مسکن دولت موسوم به تدبیر و امید، بیش از اینکه با ژست« اتخاذ ۳ استراتژی موثر» حرص مردم دردمند و نا امید از هر اقدام دولت را درآورد، بهتر است بگوید چگونه در کشوری همسایه مانند ترکیه( بدون نفت و نعمت حضور مسئولان با روحیه خدمتگزار همچون دولتمردان ما) امکان خرید مسکن با ۷۰ تا ۸۰ درصد وام ملک مورد نظر، میسر است و برای اجاره یک واحد در استانبول به ودیعه نیاز نیست، اما در تهران پایتخت ایران اسلامی وام ۱۶۰میلیون تومانی مسکن، کفاف خرید بیش از ۷متر یک واحد مسکونی را نمی دهد! ؟

 

البته که دولت تا امروز هنوز نتوانسته ادعا کند مسأله مسکن را حل کرده و شخص رئیس جمهوری هم از بابت آن ابراز شرمندگی کرده است؛ اما کیست که امروز میلیون ها جوان سرافکنده و مایوس را از صمیم قلب و بصورت پایدار امیدوار به تشکیل زندگی سازد، نه با« شعاردرمانی» تکراری و کلیشه ای شده! ؟

 

آری! امروز وزارت مسکن ممکن است با اعلام استراتژی های ادعایی مانند آنچه در گزارش امروز روزنامه" آفتاب یزد" هم می خوانید مژده حل مشکلات را به مردم بدهد؛ اما به واقع کیست که بعد از پایان کار دولت در تابستان

تابستان  ۱۴۰۰ خورشیدی، پاسخ وعده های روی زمین مانده امروز را به مردم دهد! ؟

  29 شهریور 1399
بخش : سیاسی / دولت
کد خبر: 68577
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز