اخطار نهایی دادگستری به پدیده

رئیس کل دادگستری استان از آخرین اخطار به شرکت پدیده شاندیز خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری در گفت وگو با خراسان، در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز گفت: با توجه به وعده های مکرری که مدیران پدیده شاندیز داده اند و با وجود فرصت های مختلف، این وعده ها عملی نشده است. دادستانی اخطار نهایی را برای اقدام جدی به «پدیده» داده است که اگر در فرصت نهایی حق و حقوق مردم را پرداخت کرد که چه بهتر اما اگر پرداخت نکرد، برخورد قضایی جدی با مدیران پدیده انجام می شود. وی با بیان این که مردم مراجعات بسیار زیادی داشته اند و حوصله مردم در این موضوع به سر رسیده است، گفت: بیشتر از این نمی توانیم در مقابل خواسته های مردم صبر کنیم. وی تصریح کرد: اگر مدیران پدیده نخواهند همکاری لازم را داشته باشند و به اخطار قانونی ستاد و دادستانی ترتیب اثر ندهند و در جهت الزام به ایفای تعهد اقدام جدی انجام ندهند، حتما با آن ها برخورد قانونی خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری اظهار کرد: مردم تاکنون از طریق حضوری، مکاتبه و تلفن به مسئولان و دستگاه های مختلف خواسته های خود را مطرح کرده اند تا هم با متخلفان برخورد جدی انجام شود و هم این که حق و حقوق شان پرداخت شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا سرمایه گذار جدیدی برای تحویل گرفتن پدیده اعلام آمادگی کرده است، با اظهار بی اطلاعی از این موضوع گفت: اگر سرمایه گذاری برای واگذار شدن پدیده شرایط لازم را داشته باشد و بتواند از عهده پرداخت مطالبات مردم بر آید، ما هم پشتیبانی می کنیم. وی یادآور شد: اولویت برای دستگاه قضایی، احقاق حقوق مردم است و باید رضایت مردم در این خصوص جلب شود.

آن چه گذشت...
شایان ذکر است که از دی ماه سال گذشته، شرکت پدیده با مشکلاتی مواجه شد و ابتدا تبلیغات فروش سهام این شرکت متوقف و پس از آن دفاتر فروش سهام آن نیز با حکم قضایی پلمب شد. در این مدت، مسئولان قضایی به طور متعدد بر تحت تعقیب قرار گرفتن و برخورد جدی با مدیران متخلف پدیده و مسئولان دستگاه هایی که در خصوص پدیده مرتکب تخلف شده اند، تأکید کردند. کارگروه قضایی اقتصادی ویژه در دادگستری کل استان، ستادی در استانداری و کارگروه پیگیری تخلفات پدیده و صیانت از حقوق مردم و بیت المال نیز در دولت تشکیل شد و سازمان بازرسی کل کشور و وزارت کشور نیز برای پیگیری وضعیت پدیده و رسیدگی به مطالبات سهامداران وارد جریان شدند. شهریور ماه سال جاری نیز از سوی ستاد تدبیر استانداری مصوباتی با هدف رفع مشکل تدوین شد و به تصویب شورای عالی امنیت ملی رسید که بر اساس آن مقرر شد، دستگاه های دولتی مجوزهای لازم را برای ادامه روند فعالیت پدیده و پرداخت مطالبات مردم صادر کنند. با این اوصاف برخی از نمایندگان استان نیز خبرهای جدیدی از وضعیت پدیده مطرح می کردند که در آخرین اظهارنظرها، یکی از نمایندگان استان از حل مسائل پدیده با 13دستگاه از 14 دستگاه دولتی خبر داد و گفت: مجوز مربوط به یک دستگاه دیگر هم در این هفته صادر می شود که با صدور این مجوز دیگر هیچ اختلافی بین شرکت پدیده با دستگاه های دولتی باقی نخواهد ماند، هرچند تلاش خبرنگار خراسان برای تأیید این موضوع از مسئولان استانداری، نتیجه ای در بر نداشت. در همین حال با توجه به محقق نشدن وعده مدیران پدیده شاندیز در خصوص پرداخت مطالبات سهامداران و وصول حواله ها جمع زیادی از سهامداران پدیده در مقابل استانداری، دادسرای عمومی و انقلاب مشهد تجمع کردند و خواستار برخورد با مدیران متخلف و احقاق حقوق خود شدند.

  20 آبان 1394
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 49973
مرجع: آنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز