پاسخ اژه‌ای به شایعاتی درباره زهرا لاریجانی/ بازداشت مهدی جهانگیری ربطی به بقایی ندارد

اخبار,اخبارسیاسی واجتماعی,حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای

غلامحسین محسینی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه درباره شایعاتی درمورد زهرا لاریجانی گفت: واقعا می گویم که اگر این دروغ را یک کسی به شما نسبت بدهد چه می گویید؟ این مسئله 100 درصد دروغ است نه 99.9 درصد.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در ادامه جلسه با دانشجویان در دانشگاه شریف در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه به چه دلیل و اتهامی حمید بقایی پنج ماه در سلول انفرادی وزارت اطلاعات زندانی شد و لطفا رک بفرمایید دختر رییس قوه قضاییه چه کار مجرمانه ای انجام داده و اگر انجام نداده، الان کجاست؟ حق و ناحق را چگونه تشخیص می دهید؟ از بیان جزییات پرونده الان معذور هستم اما همین مقدار می گویم که مسایل ایشان (بقایی) مالی است و بررسی می شود و دادگاه در شرف صدور حکم است. بنابراین تا زمانی که حکم قطعی نشود من از بیان جزییات از نظر قانونی معذور هستم. من هم دلم می خواهد صریح و شفاف بگویم اما اگر بگوییم فردا از من شکایت می کنند و مورد اتهام قرار می گیرم.

محسنی اژه ای ادامه داد: پرونده برادر رییس جمهور هیچ ارتباطی به بازداشت و تحقیق و احضار بقایی ندارد. آن زمانی که برادر رییس جمهور احضار می شود، از کلی زمان پیش پرونده تشکیل شده و می رسد به جایی که اتهام متوجه است یا خیر؟ برادر رییس جمهور از مدت ها قبل گزارشاتی آمده و تحقیقاتی آمده و بعد احضار می شود و تفهیم اتهام می شود و بعد از شنیدن استدلال، قرار صادر می شود. یک کسی را پنج ماه یا شش ماه پیش از انتخابات می گیرند می گویند به خاطر انتخابات است. یک زمان دیگر می گیرند می‌گویند به خاطر فلان جلسه دولت یا مجلس است.

معاون اول قوه قضاییه درباره بخس دوم سئوال در خصوص دختر رییس قوه قضاییه گفت: واقعا می گویم که اگر این دروغ را یک کسی به شما نسبت بدهد چه می گویید؟ این مسئله 100 درصد دروغ است نه 99.9 درصد. ایشان با هیچ سرویسی ارتباط نداشته و هیچ پرونده ای در این خصوص ندارد و هیچ وقت و در هیچ کجا بازداشت نشده بود. یک آقایی در یک جلسه ای می گوید، آقا دختر فلانی بازداشت است. طرف می گوید این حرف ها چیست؟ من مسئولیت دارم و می‌گویم که چنین نیست. طرف می گوید تو خبر نداری، به تو اطلاعات نمی دهند.

وی افزود: می گویند ایشان کجاست؟ خب خانه‌شان است و دنبار کار و تحصیل است. نه یکبار به غیر از زیارت به خارج از کشور رفته است و نه مطلقا با هیچ سرویسی ارتباط داشته است. آن کسانی که این حرف ها را در می آورند، علتش چیست؟ چکار می خواهند بکنند؟ آیا شمایی که این را نشر می دهید، دلیل دارید؟

  20 آذر 1396
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 59665
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز