نماینده دادستان تهران:
حسین هدایتی متهم به پولشویی به مبلغ ۵۸۶ میلیارد تومان است

دادگاه حسین هدایتی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
نماینده دادستان تهران در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی معروف به عابربانک پرسپولیس، با قرائت کیفرخواست هدایتی گفت: وی متهم به پولشویی از طریق مخفی کردن منشأ وجوه دریافتی از طریق شبکه بانکی به مبلغ ۵۸۶ میلیارد و ۹۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

قهرمانی نماینده دادستان اظهار داشت: متهم که فاقد سابقه کیفری است، در پوشش هشت شرکت این مبلغ را در قالب مشارکت مدنی از بانک سرمایه دریافت کرده و آن را از طریق افراد مورد اعتماد خود در مواردی غیر از آنچه در قراردادهای مشارکت مدنی آمده، کارسازی کرده است.


وی افزود: هدایتی به عنوان گیرنده تسهیلات بانک، متهم به خیانت در امانت در پنج فقره است که تاکنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی از بانک سرمایه را داراست.


نماینده دادستان گفت: اقدامات هدایتی منجر به اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور شده و نامبرده برای اینکه ردپایی از خود به جا بگذارد، در قالب شرکت هایی تسهیلات را دریافت کرده و آن را به حساب افراد مورد اعتماد خود ریخته است.

* انتصاب اشخاص بی بضاعت
نماینده دادستان افزود: هدایتی از طریق گماردن اشخاص بی بضاعت به عنوان مدیرعامل شرکت های خود توانسته این وجوه را اخذ کند و همچنین با تبانی یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان ۶۶ میلیارد تومان اخذ کرده که این پرونده اکنون در دادسرای تهران مطرح است.

* هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی هدایتی
قهرمانی اظهار داشت: تاکنون چهار سال از تاریخ سررسید تسهیلات دریافت شده توسط هدایتی می‌گذرد ولی وی هنوز اقدامی برای بازگرداندن مطالبات نکرده است.


وی افزود: هدایتی به دلیل تاخیر در پرداخت اقساط تاکنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی به بانک سرمایه دارد.

* املاک بیابانی برای وثیقه
قهرمانی گفت: سید مهدی موسوی‌نژاد متهم ردیف دوم این پرونده در سال ۹۲ با هدایتی آشنا شده و توانسته املاکی را به عنوان توثیق به بانک معرفی کند ولی ۱۳ برابر گرانتر از قیمت واقعی اعلام کرده است موسوی نژاد در واقع املاک بیابانی را برای توثیق تسهیلات کلان معرفی می‌کرد.

* ۹۳ میلیارد تومان دستمزد موسوی نژاد
وی افزود: موسوی‌نژاد از طریق ارتباط با مدیران بانک سرمایه توانسته بود مصوبات تسهیلات را دریافت و به دلیل ناتوانی جهت سپردن وثیقه به بانک سرمایه تسهیلات را به هدایتی واگذار کند و بابت آن ۹۳ میلیارد تومان به عنوان دستمزد از هدایتی بگیرد.


قهرمانی اضافه کرد: هدایتی به افرادی همچون مصطفی تقوایی و آرش شرافتمند حق دلالی می‌داده و برخی از افراد بانک سرمایه مانند پرویز احمدی، محمدرضا خانی، بهمن خادمی که اعضای هیات مدیره بانک سرمایه بودند و یاسر ضیایی قائم مقام بانک سرمایه از طریق امضای صورت جلسات نقش موثری در حیف و میل اموال بانک سرمایه توسط هدایتی داشتند.

* تخلف دو کارشناس رسمی دادگستری
نماینده دادستان افزود: دو نفر از کارشناسان کانون رسمی دادگستری استان فارس با گزارش خلاف واقع در تضییع اموال بانک سرمایه نیز نقش داشتند.

* پاداش خدمات ضیایی
قهرمانی اظهار داشت: یاسر ضیایی مدیر یکی از شرکت های صندوق ذخیره فرهنگیان و قائم مقام بانک سرمایه بوده و به عنوان پاداش خدمات خود به مدیرعاملی کارخانه نورد اهواز منصوب می شود.


وی افزود: ضیایی امتیازات اخذ شده را از طریق امیر توللی کارمند و راننده خود اخذ می کرده است.


اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی معروف به عابربانک پرسپولیس و ۱۰ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی در حال برگزاری است.


قاضی اسدالله مسعودی‌ مقام در این جلسه به اتهامات حسین هدایتی دولابی، سید مهدی موسوی نژاد، محتبی کیان پیشه، علی اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی و هانیه پهلوان رسیدگی می کند.

  8 اسفند 1397
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 61866
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز