رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
۸ نفر در ارتباط با پرونده «سلطان سوخت» دستگیر شدند/ قاچاق آب از ایران نداریم/ گزارش‌ها از قاچاق خاک کشورمان حاد نبود

علی مویدی خرم آبادی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه چیزی تحت عنوان قاچاق آب از ایران نداریم، گفت: دو مورد قاچاق خاک گزارش داده شد اما حاد نبودند.

علی مویدی خرم آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار درباره آخرین وضعیت پرونده سلطان سوخت در مراجع قضایی اظهار داشت: یکی از پرونده‌های کلان قاچاق سوخت،  پرونده « شرکت پرنده آبی جهان» است که در جریان آن بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر قاچاق انجام شده و این پرونده علی رغم اینکه  از ۸ سال گذشته تشکیل شده، به دلایلی به تعویق افتاد.

 

وی تاکید کرد: در حالی که این افراد دارای سوابق متعدد در امر قاچاق درگیر این پرونده بودند اما اینکه چرا در این مدت با آنها برخورد نکرده‌اند، به عملکرد سال‌های گذشته برمی‌گردد.

 

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در سال گذشته برای پیگیری این پرونده دستور ویژه از ریاست قوه قضاییه گرفتیم و با پیگیری‌هایی که در ستاد با همکاری همه دستگاه‌های اطلاعاتی به ویژه اطلاعات سپاه انجام شد، این پرونده تکمیل و رای نهایی برای آن صادر شده است و تاکنون ۸ نفر در رابطه با این پرونده دستگیر و بازداشت شده‌اند و رای دادگاه پرداخت جریمه بیش از ۱۴۶ میلیاردی است.   

 

مویدی خرم‌آبادی درباره قاچاق آب و خاک از ایران به کشورهای همسایه گفت: چیزی به نام قاچاق آب از کشورمان نشنیده‌ام. درباره قاچاق خاک هم یکی دو مورد گزارش داشته‌ایم  و بررسی‌هایی انجام شد اما قاچاق خاک از ایران حاد نیست هر چند که حتی یک گرم قاچاق آن هم برای ما آزار دهنده و قابل پیگیری است.  

  14 بهمن 1398
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 66291
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز