پیشنهاد حذف اعتبار وکالت نامه های فروش خودرو به ستاد ملی مبارزه با کرونا

سرهنگ جهانی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: پیشنهاد ما به ستاد ملی مبارزه با کرونا این است که مدت زمان اعتبار وکالت نامه های فروش خودروها را حذف کنند.

سرهنگ جهانی درباره شلوغی مراکز تعویض پلاک خودرو، اظهار کرد: به طور طبیعی باید منتظر چنین شرایطی در مراکز تعویض پلاک می‌بودیم و به خاطر اینکه مشکلات مردم در این رابطه به حداقل برسد برنامه زوج و فرد را ابلاغ کردیم تا شهروندان بر اساس پلاک خودرو به این مراکز مراجعه کنند.

 

وی افزود: برای پیشگیری از تجمع و تراکم در داخل سالن ها، خودروها در بیرون از مراکز شماره گذاری به صورت صف قرار می گیرند و شهروندان برای اینکه ارتباط به حداقل برسد، باید در خودروهای خود باشند؛ در تلاش هستیم تا این فاصله‌ها به حداقل برسد و مردم به تدریج در این مراکز حاضر شوند.

 

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در بحث وکالت نامه‌های فروش خودرو، پلیس با ستاد ملی مبارزه با کرونا مکاتبه کرده و امیدواریم به زودی این مسائل در ستاد مطرح و تصمیم گیری شود زیرا زمان وکالتنامه‌ها محدود بوده و اعتبار آن‌ها در روزهای پایانی است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه در ستاد ملی مبارزه با کرونا رئیس جمهور و نمایندگان قوه قضائیه حضور دارند، امیدواریم تصمیم خوبی در این خصوص گرفته شود.

 

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: پلیس راهور از ۳ سال پیش به مردم اعلام کرد که خودرو را به صورت وکالتی خرید و فروش نکنند، در صورتی که ماشین را به فرد دیگری بفروشیم و فرد مورد نظر با پلاک من تردد، تخلف، جرم یا جنایتی کند؛ فروشنده ماشین پاسخگوست، زیرا پلاک آن وسیله نقلیه، پلاک فرد است.

 

براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ جهانی گفت: قبل از شیوع بیماری ویروس کرونا و تعطیلی مراکز تعویض پلاک به مردم ابلاغ کردیم که وکالتی خرید و فروش نکنند و اگر وکالت نامه ای تنظیم شد، حتما مدت اعتبار آن حداقل سه ماهه تنظیم شود اما متاسفانه برخی از فروشندگان و خریداران، این موضوع را رعایت نکرده اند.

 

  9 اردیبهشت 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 67019
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز