اتهام عباس ایروانی از افساد فی الارض به اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور تغییر کرد

عباس ایروانی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
جلسه رسیدگی به اتهامات عباس ایروانی و بقیه متهمان گروه عظام در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی شروع شد و اتهام عباس ایروانی از افساد فی الارض به اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور تغییر کرد.

به گزارش روز یک شنبه مرکز رسانه قوه قضاییه، در آغاز جلسه قاضی ابوالقاسم صلواتی از متهم ردیف اول خواست در جایگاه قرار گیرد و با اشاره بعنوان اتهامی وی گفت :آقای ایروانی اتهامات شما در پنج بند در جلسات گذشته قرائت شد؛ به استناد ماده ۲۸۰ قانون آئین دادرسی کیفری بند الف اتهامات شما از افساد فی الارض از مجرای اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور به اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات ماشین به صورت عمده و بزرگ به ميزان ۶۶۴ میلیون و ۳۷ هزار و۴۲۵ دلار تصحیح و تغیر پیدا می کند آیا از تفهیم اتهام آگاه شدید؟

 

متهم جواب داد:بله

 

قاضی صلواتی آن گاه از وکیل متهم نخست خواست باتوجه به تغیر عنوان بند الف اتهامی در جایگاه حضور یابد و دفاعیات خویش را بیان کند.

 

به گزارش ایرنا، عباس ایروانی دو پرونده در حال رسیدگی دارد؛ عباس ایروانی مدیر گروه عظام و تولید کننده قطعات خودرو متهم ردیف نخست پرونده است که به افساد فی الارض از مجرای اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان، رهبری گروه خلاف کارانه سازمان یافته قاچاق قطعات اتومبیل، معاونت در جعل مدارک، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و همکاری در فراری دادن متهم است.

 

این پرونده در جریان رسیدگی قرار دارد و به گفته نماینده دادستان، رقم دست اندازی ایروانی به بیت المال و تحصیل مال از روش غیرمشروع با ایجاد شبکه ارتشاء، سالیانه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که او بیش از ۱۰ سال است این جرم را مرتکب شده و مجموع آن به بیش از چهار هزار میلیارد تومان رسیده است.

 

پرونده دیگر ایروانی بر اساس ۱۶ هزار میلیارد تومان فساد بانکی در جریان رسیدگی است که در آن، گلایه بانک های مسکن، سپه، صادرات، توسعه صادرات، ملی و سازمان بازرسی کل کشور از وی و ۶ متهم دیگر مطرح است.

  8 تیر 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 67606
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز