هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری

هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری در حال برگزاری است.

قوه قضاییه اعلام‌کرد: هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و سایر متهمان در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی در حال برگزار شد.

 

قاضی در ابتد ضمن اعلام شروع هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و سایر متهمان از وکیل متهم دانیال زاده خواست در جایگاه حاضر شود.

 

فریدون وزیری وکیل متهم دانیال زاده در جایگاه حاضر شد و اظهار‌کرد: نماینده دادستان در دو جلسه قبل با اشاره به ۳ فقره پرونده اتهامی موکلم مربوط به سال ۸۸ در دادسرای اقتصادی، سال ۹۱ در دادسرای اوین و سال ۹۵ در شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت، ضمن بیان اتهامات موکل به قرارهای منع و موقوفی تعقیب نسبت به موکل ایراداتی بیان کرد و گفت در یکی از پرونده ها یعنی پرونده سال ۹۱ طبری با بازپرس اولیه تماس گرفته و گفته که دانیال زاده شخصی خیر است و پرونده را مختومه کند. بعد از آن پرونده از آن بازپرس گرفته شده.

 

او افزود: البته نماینده دادستان جانب انصاف را رعایت و عنوان کرده است که ما نمی گوییم که موارد مندرج در پرونده های ذکر شده صحت داشته یا خیر، بلکه به عدم تحقیقات کافی انتقاد داریم که لازم است از موضع منصفانه او در این خصوص تشکر کنم.

 

هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی

وکیل متهم دانیال زاده با اشاره به پرونده سال ۸۸، گفت: این پرونده در تاریخ ۸۸.۱۱.۱۱ تشکیل شده و در مورد تسهیلات بانک ملی برای شرکت هاي موکل بوده است. موکل چاره ای جزء اخذ تسهیلات نداشته؛ چراکه یا باید شرکت ها تعطیل و کارگران بیکار می شدند و یا تسهیلات اخذ می شد. موکل در قبال وثایق چند برابری تسهیلاتی را با رعایت ضوابط و مقررات دریافت می کند و این تسهیلات در امر تولید بکار گرفته می شود. بازپرس پرونده ۳ بار موکل را احضار کرده و تحقیق انجام داده است. هم مبلغ تسهیلات مشخص است و هم وثایق قابل ارزیابی است. بازپرس هنگامی که مستندات را ملاحظه می کند در مورخ ۸۹.۰۸.۲۹ قرار منع تعقیب را صادر می کند که این قرار به تأیید دادیار رسیده و اگر ادعا کنیم که اعمال نفوذ صورت گرفته، وجاهت ندارد.

 

وکیل متهم دانیال زاده با اشاره به پرونده سال ۹۱ گفت: هنگامی که شخصی به نام مه آفرید خسروی بازداشت بوده اظهار می کند برای شرکت هاي دانیال زاده حد مالی بالایی در نظر گرفته شده، مبنای تشکیل این پرونده همین اظهارات بوده و پرونده تشکیل می شود.

  15 تیر 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 67675
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز