آزادی و مرخصی ۲۱۲مددجوی زندان گنبدکاووس

با حضور رییس کل دادگستری گلستان و قضات در زندان گنبدکاووس زمینه آزادی و مرخصی ۲۱۲مددجو فراهم شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صیدنوز، حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان گلستان به همراه ۷۵نفر از قضات شرق استان به زندان گنبدکاووس رفتند و به مشکلات زندانیان رسیدگی کردند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در این بازدید، قضات و مسئولان قضایی استان با تک تک مددجویان زندان گنبد دیدار کردند، مشکلات و درخواست‌های آنان را شنیدند و در چارچوب قوانین به آنان کمک کردند.

وی افزود:در پایان این دیدار‌های چهره به چهره که سه ساعت طول کشید ۷۱مددجوی واجد شرایط آزاد شدند.

آسیابی افزود:با درخواست مرخصی ۱۴۱مددجو واجد شرایط موافقت شد و پرونده ۹۶زندانی هم برای استفاده از تسهیلات قانونی مانند اشتغال به کار، اعسار و حبس با پابند الکترونیکی به محاکم ارسال شد.

مدیرکل دادگستری گلستان تاکید کرد: افرادی که مرخصی رفتند مددجویانی هستند که آزادی آنان اخلالی در نظم و امنیت استان ایجاد نمی‌کند و زندانیان سابقه دار و محکومان جرایم خاص و مهم از اعطای مرخصی مستثنی هستند.

حیدر آسیابی افزود: سرکشی قضات و مسئولان قضایی استان از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها به صورت مستمر در طول سال ادامه دارد.

دادستان مرکز استان هم در این بازدید گفت: کمک‌های قانونی امروز به مددجویان برای بازگشت زودتر آنان به جامعه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به خانواده‌های آنان است و امیدواریم مددجویان کاری نکنند که دوباره به زندان بازگردند.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی افزود: دستگاه قضایی با استفاده از ظرفیت قانونی از خانواده‌های زندانیان حمایت می‌کند.

 

  19 مهر 1400
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 71202
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز