معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی ؛
حضور نمایندگان مجلس در نمایشگاه معلولان قوت قلب ایشان است

 

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی ؛کشور همزمان با دومین روز از هفته گرامیداشت معلولان از افتتاح نمایشگاه صنایع دستی معلولان تحت پوشش بهزیستی در خانه ملت با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: حضور نمایندگان مجلس در غرفه‌های نمایشگاه حکایت از توجه آنها به نیازها و خواسته‌های آنها دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، نمایشگاه صنایع دستی معلولان تحت پوشش بهزیستی کشور در خانه ملت با حضور «محمدرضا باهنر» نائب رئیس، «عبدالرضا عزیزی» رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد افتتاح شد.
«انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه این مراسم، گفت: این نمایشگاه در راستای ایجاد فرصت مناسب برای به منصه ظهور رساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های معلولان در محل برگزاری نمایشگاه مجلس شورای اسلامی از امروز تا 18 آذرماه دایر شده است.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این نمایشگاه محل نشان دادن توانمندی‌های مختلف معلولان، اعم از منبت‌کاری، معرق، انواع و اقسام صنایع دستی، گلیم‌بافی، فرش‌بافی و... است، افزود: همچنین اطلاعات معلولانی که در مسابقات المپیک و پارالمپیک آسیایی و جهانی دارای مقام هستند نیز در این نمایشگاه نشان داده شده است.
وی تصریح کرد: تمامی اطلاعات معلولان نخبه هر 31 استان کشور در زمینه‌های علمی، هنری، فرهنگی، دینی و... نیز در این نمایشگاه با مشارکت NGOهای تحت نظارت بهزیستی به عنوان همکار به معرض نمایش گذاشته شده است؛ همچنین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از این نمایشگاه ابراز امیدواری کرد که تمام توان خود را برای سرعت بخشیدن به تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان داشته باشد؛ لذا امیدواریم در طول فعالیت مجلس نهم، شاهد تصویب این لایحه و تبدیل آن به قانون باشیم.
محسنی‌بندپی در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه درخصوص اشتغال معلولان، گفت: سال گذشته تنها حدود 20 درصد اعتبارات اشتغال بهزیستی وصول شد؛ به همین منظور در حال حاضر نظارت بر بانک‌های عامل را در دست اجرا داریم تا افراد تحت پوشش بهزیستی اعم از معلولان، زنان سرپرست خانوار و... بتوانند از وام‌ها و تسهیلات اشتغال به این سازمان بهره‌مند شوند.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان به رایزنی با کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و ادآور شد: در حال حاضر از طریق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی مساله نظارت بر بانک‌های عامل را در پیش گرفتیم و این کمیسیون هم جلسه‌ای را با بانک‌های عامل تشکیل داده و از آنها خواسته است تا مبالغ تعهد شده را مطابق قانون در اختیار بهزیستی قرار دهند.

  15 آذر 1394
بخش : داخلی / مجلس
کد خبر: 50665
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز