مولوی عبدالحمید: وحدت ضرورت حیاتی کشورهای منطقه است

مولوی عبدالحمید,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر این‌که «تنها راه نجات وحدت و اتحاد مسلمانان بوده اما وحدت باید عملی باشد و با حرف محقق نمی‌شود» گفت: وحدت یک نیاز ضروری میان کشورهای منطقه است و باید کشورها با یکدیگر گفتمان داشته باشند تا به وحدت برسند.

مولوی عبدالحمید در گفت‌وگو با خبرنگار، با تاکید بر این‌که «وحدت همیشه یک ضرورت و نیاز است»، اظهار کرد: هر چه شرایط بحرانی‌تر باشد نیاز به وحدت بیشتر می‌شود و در حال حاضر با شرایطی که در جهان اسلام حاکم است همه احساس می‌کنند که باید وحدت داشته باشند و مسلمانان متحد باشند.

 

وی افزود: تنها راه نجات، اتحاد مسلمانان است اما با حرف و یا کنفرانس نمی‌شود. باید وحدت عملی وجود داشته باشد و مسلمانان به حقوق یکدیگر احترام بگذارند. عدالت را اجرا کنند. آزادی یکدیگر را تامین کنند و وحدت به صورت همه‌جانبه مورد نیاز است.

 

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران اظهار کرد: در چنین شرایطی وحدت بسیار ضروری است؛ زیرا این‌ها می‌خواهند اختلاف ایجاد کنند و از طریق اختلاف به منافع خودشان برسند. در حالی‌که منافع اسلام و مسلمین ایجاب می‌کند که مسلمانان متحد باشند.

 

امام جمعه اهل سنت زاهدان همچنین با تاکید بر این‌که «وحدت در کشورهای منطقه حیاتی است»، گفت: باید تدبیر لازم صورت گیرد و بین کشورها مذاکره و گفتمان جاری باشد تا به وحدت برسند.

  4 آذر 1397
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 60144
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز