حجت الاسلام ابوترابی فرد جایگزین ابراهیم رئیسی در تولیت آستان قدس رضوی خواهد شد/ ابراهیم رئیسی اسفند ماه ریاست دستگاه قضاء را بر عهده خواهد گرفت

سید محمدحسن ابوترابی‌فرد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
تاکنون برخی چهره ها برای ریاست قوه قضائیه مطرح شده اند، اما جدی ترین گمانه زنی ها در این رابطه پیرامون انتخاب حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس احتمالی و جدید دستگاه قضایی بوده است.

این در حالی است که برخی خبرهای رسیده به دیده بان ایران، از این موضوع حکایت دارد که ابراهیم رییسی در اسفندماه به این سمت منصوب خواهد شد. اما در همین ارتباط و جدی شدن ریاست رئیسی بر دستگاه قضا، گمانه زنی ها برای جایگزینی او در تولیت آستان قدس هم شدت یافته است. طبق آخرین اخبار رسیده از حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران و نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی، به عنوان گزینه های جدی در این زمینه نام برده شده است.

 

به گزارش دیده بان ایران، با رحلت آیت الله «سید محمود هاشمی شاهرودی»، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، رهبر انقلاب در حکمی آیت الله «صادق آملی لاریجانی» رئیس قوه قضائیه که سال پایانی مأموریت ده ساله خود در قوه قضائیه را می گذراند، به عنوان رئیس جدید مجمع و همچنین عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کردند تا زمزمه ها و گمانه زنی ها پیرامون انتخاب رئیس جدید قوه قضائیه قوت بگیرد.

 

 تاکنون برخی چهره ها برای ریاست قوه قضائیه مطرح شده اند، اما جدی ترین گمانه زنی ها در این رابطه پیرامون انتخاب حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس احتمالی و جدید دستگاه قضایی بوده است. حتی در این باره پرسش هایی از دادستان کل کشور، سخنگوی قوه قضائیه و خود حجت الاسلام رئیسی پرسیده شده که تاکنون حداقل پاسخ هیچ کدام از آنها منفی نبوده است. این در حالی است که برخی خبرهای رسیده به دیده بان ایران، از این موضوع حکایت دارد که ابراهیم رییسی در اسفندماه به این سمت منصوب خواهد شد.

 

اما در همین ارتباط و جدی شدن ریاست رئیسی بر دستگاه قضا، گمانه زنی ها برای جایگزینی او در تولیت آستان قدس هم شدت یافته است. طبق آخرین اخبار رسیده از حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران و نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی، به عنوان گزینه های جدی در این زمینه نام برده شده است.

  18 بهمن 1397
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 61598
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز