رییس جمعیت هلال احمر: با موافقت آمریکا کانال مالی مختص کمک های بشردوستانه گشایش یافت

کریم همتی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
رئیس جمعیت هلال احمر عصر امروز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار از گشایش کانال مالی اخذ کمک های انسان دوستانه بین المللی به ایران خبر داد.

«کریم همتی»  در جریان بازدید از سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و دیدار با «محمدرضا نوروزپور» مدیرعامل ایرنا گفت: از چند ماه گذشته ما ۲ جلسه با هیات حاکمه فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر داشتیم که آخرین باری که این جلسه برگزار شد چند روز پیش به مدت چهار روز کاری بود که ما در هر ۲ جلسه و در دیداری که با سفرای تاثیر گذار اروپایی در تهران داشتیم بر این نکته مهم تاکید کردیم که باید یک کانال مالی مطمئن برای هلال احمر وجود داشته باشد که با توجه به ماهیت کاری بتواند از امکاناتی که دیگران به هلال‌احمر اختصاص می‌دهند و منافع مالی که به هلال احمر داده می شود، استفاده کند.  

 

وی افزود: پس از مکاتبات هلال احمر با رییس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ ، ایشان مکاتبه ای با خزانه داری و بخش دیپلماسی آمریکا داشتند و خوشبختانه با پیگیری هایی که از طرف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت و مساعی که فدراسیون صلیب سرخ به خرج داد، امریکا سرانجام تسلیم شد و  چند روز پیش مکاتبه ای از طرف وزارت امور خزانه داری آمریکا انجام شد که بر اساس آن، گشایشی در بحث نقل و انتقال کمک های بشردوستانه به جمعیت هلال احمر ایران حاصل می شود.

 

وی تصریح کرد: بر اساس این مکاتبات، چنانچه از طرف افراد حقیقی یا حقوقی کمکی به جمعیت هلال احمر ایران بشود، مشروط به اینکه یکی از طرف ها آمریکایی نباشد، وزارت خزانه داری آمریکا مخالفتی با ارسال آن نخواهد داشت.

 

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در چارچوب این تصمیم، ظرف چند روز گذشته بخشی از کمک‌هایی که مختص هلال احمر بود و از چند سال پیش امکان انتقال آن به ایران وجود نداشت، وارد کشور شد.

 

همتی در این زمینه  از تلاش همکارانش در جمعیت هلال احمر ایران و همراهی و همدلی رییس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر قدردانی کرد.

 

وی افزود: باید سعی کنیم که از این کانال برای بحث های دارویی، غذایی و سایر امکاناتی که هلال‌احمر به آنها نیاز دارد به نحو مطلوبی استفاده کنیم و با رایزنی های که در حال انجام است، بتوانیم بخشی از مشکلات کشور را از این طریق حل کنیم.

 

رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به رقم دقیق کمکهای یادشده که در قالب وجوه ارزی دریافت می شود، اشاره ای نکرد اما کارشناسان پیش بینی می کنند مبالغ قابل توجهی ارز از این طریق در آینده نزدیک وارد کشور شود.

 

  31 تیر 1399
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 67853
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز