جناب روحانی! حفظ جان مردم در این شرایط حرانی بزرگترین و مهم ترین مسئولیت شما است
هشدار یک تشکل پزشکی به روحانی: تجمعات انسانی را ممنوع کنید، پروتکل هم فایده ای ندارد

هشدار جامعه پزشکی به حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
از ورود افراد و مراکز غیرمسئول که عقاید و احساسات عمیق و پاک مذهبی ملت را دستاویز رفتارها و اعمال غیرمسئولانه خود قرار می دهند جلوگیری کنید.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران در نامه ای به رئیس جمهور هشدار داد حتی پروتکل های بهداشتی نیز قادر به جلوگیری از شیوع کرونا در تجمعات انسانی نیست.

 

متن نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی

رییس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیات

 

همانگونه که مستحضرید مردم سراسر دنیا یکی از دشوارترین و پیچیده‌ترین بحرانهای قرن اخیر را تجربه می کنند و ملت ایران نیز با همه‌گیری این بیماری سخت دست به گریبان بوده و زندگی آحاد جامعه با دشواری های جدی مواجه گردیده‌است.

 

شوربختانه همچنان خبر ابتلا و درگذشت تعداد زیادی از هموطنانمان و به سوگ نشستن بسیاری از خانواده‌ها در غم فقدان عزیزانشان در صدر اخبار قرار دارد، پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان ‌ماه هاست بار این بیماری را به دوش می کشند و ما شاهد خستگی و فرسودگی این عزیزان و خاموشی شمع وجود تعدادی از همکارانمان، این سرمایه‌های ذیقیمت ایران‌زمین هستیم.

 

بحران حاضر علاوه بر تهدید جدی سلامتی همه آحاد جامعه حائز ابعاد اجتماعی اقتصادی و روانی قابل توجهی بوده و تنش های شدیدی را به جامعه تحمیل نموده‌است.

 

بیشتر بخوانید:

 

تجربه ماه های اخیر حاکی‌است که عدم اتکا به نقشه راه علمی در مدیریت بحران، مشتمل بر برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت و غلبه حواشی بر متن، منتهی به ناکام ماندن تمامی تلاش های مدیریتی در کنترل بیماری و زحمات کادر درمان شده و همچنان شاهد گسترش سایه شوم بیماری باشیم.

 

بدون تردید برگزاری تجمعات انسانی که حتی رعایت پروتکل های بهداشتی نیز قادر به پیشگیری از انتقال بیماری در آنها نیست یکی از بسترهای خطرناک گسترش بیماری‌است که منتج به لجام گسیختگی هر چه بیشتر بیماری می‌گردد.

 

از آنجایی که عدم تشکیل تجمعات یکی از اصول پروتکل های بهداشتی پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ بوده و سخن راندن از رعایت اصول بهداشتی در آنان نقض غرض خواهد بود از این رو ممنوعیت آنها از ضروریات کنترل بیماری است زیرا اگر این اقدامات منجر به ایجاد مخاطره برای جان حتی یکی از هموطنانمان گردد حمل بر قصور و بی مسئولیتی خواهدشد.

 

این انجمن به عنوان تشکلی صنفی و سیاسی که تامین و ارتقا سلامت جامعه را یکی از آرمان های خود و اصلی‌ترین حق ملت بر حاکمان می شمارد، بر اتخاذ تدابیر موثر علمی به عنوان ضرورت مدیریت شرایط حاضر تاکید نموده و ضمن قدردانی از جنابعالی و تمامی آنانی که که در روزهای سخت گذشته بر این مردم، درکنار آنان بوده و تمامی مساعی خود را معطوف به حفظ سلامت جامعه نمودند به ویژه همکاران تلاشگر ما در عرصه بهداشت و درمان، از جنابعالی به عنوان سکاندار امور اجرایی کشور در طوفان سخت پدید آمده می خواهیم تا با اتکا به آرا و تجربیات علوم پزشکی علی‌الخصوص در زمینه همه‌گیری‌شناسی در کنترل هر چه سریعتر بیماری تلاش نموده و بدون هرگونه تحفظ، توجه به حواشی و جلوگیری از ورود افراد و مراکز غیرمسئول که عقاید و احساسات عمیق و پاک مذهبی ملت را دستاویز رفتارها و اعمال غیرمسئولانه خود قرار می دهند در ایفای رسالت تاریخی خویش گام بردارید.

  انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران

 

 

رئیس جامعه پزشکی اصفهان اعلام کرد:جامعه پزشکی مطالبه خود در خصوص عدم برگزاری مراسم سوگواری محرم را به ریاست جمهوری ارجاع دادند

در پی انتشار نامه‌ای در فضای مجازی مبنی بر نامه سرگشاده پزشکان اصفهان به رئیس جمهور؛ رئیس جامعه پزشکی اصفهان صحت نامه سرگشاده پزشکان اصفهان به ریاست جمهوری را تایید کرد.

 

هشدار جامعه پزشکی به حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

رئیس جامعه پزشکی اصفهان در گفت و گو با برنا، صحت نامه سرگشاده پزشکان اصفهان به ریاست جمهوری را تایید کرد و گفت: تعدادی از پزشکان متخصص، عمومی، داروساز و... در نامه ای به رئیس جمهور و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا، به صورت شفاف مطالبه خود را انتقال دادند که این نامه در رسانه‌های ملی و استانی و فضای مجازی بازتاب خوبی داشت.

 

بیشتر بخوانید:

 

وی با بیان اینکه مطالبه پزشکان به حق بوده است، تصریح کرد: موضوع مطالبه پزشکان در ارتباط با تصمیمات ستاد ملی کرونا در ارتباط با برگزاری عزاداری محرم بوده است که به گفته وزیر کشور این مراسم را باید به گونه‌ای برگزار کنند که الگوی دنیا شود اما ستاد ملی مبارزه با کرونا به برگزاری مراسم محرم و تجمعات مخالف است و حتی طبق صحبت رهبری مراسم سوگواری محرم باید طبق نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شود.

 

ستاری ادامه داد: رعایت ایمنی در مراسم سوگواری بسیار مشکل است و حتی استفاده از ماسک نمی‌تواند ایمنی مردم را در شرایط قرمز کرونا کنترل کند.

 

وی ادامه داد: تمام پزشکان با رضایت کامل نامه را امضا کرده و نامه به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده است.

 

متن نامه به شرح زیر است:

به استحضار می‌رساند امضا کنندگان این نامه پزشکان، دندانپزشکان، دارو سازان و پیراپزشکان برخواسته از بطن همین جامعه مسلمان و مذهبی می‌باشند که محبت اهل بیت را میراث ارزنده تاریخی و فرهنگی خود میدانند.

 

رفتار پیشوایان ما در تن دادن به حکمیت، برگزیدن صلح به بهای شهادت خود، تجویز تقیه در شرایط خاص و .‌. گویای ارزش نفوذ از دیدگاه اسلام و اهمیت حفظ جان افراد و پرهیز از زیان دیدن و زیان رساندن بوده است.

 

خواسته امضا کنندگان این نامه به عنوان متولیان و مدافعان سلامت جامعه که علی‌رغم از دست دادن همکاران بسیار، در صف مقدم نبرد با این بیماری خطرناک قرار گرفته‌ایم آن است که نگذارید، جان و سلامت مردم در معرض نابودی قرار بگیرد.

 

می‌دانید با تمهیدات بهداشتی و پیشگیرانه در بسیای از کشورها مرگ و میر به ارقام بسیار پایین رسیده است اما متاسفانه در کشور ما رقم تلفات روزانه بیماری کرونا، از مرز سه رقمی گذشته و همچنان نیز رو به افزایش است.

 

کادر درمانی کشور با تحمل تلفات بسیار سنگینی در معرض فرسودگی قرار گرفته است، ظرفیت بیمارستانها و بخش کرونا پر شده و دسترسی به داروهای تایید شده برای بسیاری از مردم عادی ناممکن شده است که در این شرایط صدور مجوز برای هر گونه اجتماعات مصداق به مهلکه افکندن خویش تن به دست خود است.

 

جناب روحانی! حفظ جان مردم در این شرایط حساس و بحرانی بزرگترین و مهم ترین مسئولیت شما در پیشگاه خداوند، ملت و قانون است که باید بر اساس راهکارهای علمی و توصیه‌ها و رهنمودهای متخصصین در انجام این وظیفه تمام تلاش خود و امکانات دولت را به کار گیرید.

 

امید است که با اتخاذ تصمیمات درست، به دور از شتاب زدگی و انفعال و نیز عمل به شعار تدبیر و امید؛ ایران عزیزمان سرآمد کشورهای اسلامی در عمل به شریعت راستین و خردمحور باشد.

 

  13 مرداد 1399
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 67995
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز