چرا سفر جهانگیری به بیروت لغو شد؟/واعظی: چهار محموله بسیار پر و پیمان برای لبنان فرستادیم/

کمکهای ایران به لبنان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
یک پایگاه خبری لبنانی به دلایل لغو سفر معاون اول رییس جمهور کشورمان به بیروت که قرار بود روز دوشنبه گذشته انجام شود، پرداخت.

پایگاه خبری لبنان ۲۴ اعلام کرد که اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور ایران قرار بود روز دوشنبه گذشته به بیروت سفر کند اما سپس تهران اطلاع یافت که دولت حسان دیاب قرار است استعفا دهد و این مساله باعث شد جهانگیری سفر خود به لبنان را لغو کند.

 

این پایگاه خبری اعلام کردند که ایران در رابطه با تحولات لبنان سیاست "صبر و پیگیری " را در پیش گرفته است و سیاست حزب الله لبنان نیز در این رابطه همین است.

 

بر اساس این گزارش، سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان روز یکشنبه گذشته برنامه سفر جهانگیری به لبنان را منتشر کرده بود و اعلام کرد که وی ساعت ۹ صبح دوشنبه وارد بیروت می شود و با حسان دیاب، نخست وزیر و میشل عون، رئیس جمهور و نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفتگو می کند.

 

پس از تحولاتی که در لبنان رخ داد حسان دیاب دوشنبه شب در یک سخنرانی استعفای دولت خود را اعلام کرد.

 

محمود واعظی: چهار محموله بسیار پر و پیمان برای مردم لبنان فرستادیم

واعظی در پاسخ به پرسشی در مورد سفر مقامات دولتی ایران به لبنان و علت لغو سفر جهانگیری به این کشور تصریح کرد: در لبنان شرایط خاصی حاکم است، همان روزی که قرار بود آقای جهانگیری به لبنان تشریف ببرند، اگر وزارت امور خارجه ما و سفارتخانه جمهوری اسلامی این هوشیاری را نداشت و می‌گفت بیایند و در لبنان نخست وزیری که همراه ایشان بود استعفا داد، در این صورت خوب نبود.

 

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: لذا ما آن کاری که باید برای کمک به مردم لبنان کنیم، همه کارها را انجام می دهیم، تا الان چهار محموله بسیار پر و پیمان برای مردم لبنان فرستادیم مردم هم در شرایط، بسیار سختی هستند ولی به هر حال وزیر بهداشت ما و رئیس هلال احمر با مسئولین لبنانی در ارتباط هستند.

 

  22 مرداد 1399
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 68124
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز