برای نماینده مجلس شدن چقدر باید پول خرج کرد؟
جلسه هیئت دولت صبح امروز به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل شد.

در این جلسه، بررسی لایحه شفاف سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین مسایل مربوط به انتخابات به منظور ایجاد ساز و کار لازم برای قانونمند کردن فعالیت‌های مالی مربوط به انتخابات احزاب و تشکل‌های سیاسی مجاز و نامزدها، تصویب و  مقرر شد که با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

همچنین در این جلسه گزارش رییس سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص «تغییرات آب و هوایی و نقش ایران در آن»، در ارائه شد و رییس جمهور با بیان این که بهبود محیط زیست از حیث مسئولیت دولت نسبت به سلامت مردم برای کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت: دولت مصمم است که با هدفگذاری‌های روشن، شاخص‌های محیط زیست را بهبود بخشد. هنر ما در این است که بتوانیم با حفظ حرکت پرشتاب رشد و توسعه، شرایط زیست محیطی را نیز ارتقا دهیم.

روحانی با یادآوری این که کشور ما طی سال‌های تحریم‌های ظالمانه و محدودیت در دسترسی به فناوری‌های نوین آسیب‌هایی دیده است، توجه به این محدودیت‌ها و لزوم دسترسی به سرمایه‌گذاری‌ها و فناوری‌های نوین را در پذیرش تعهدات بین‌المللی ضروری دانست.

در گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، تهدیدهای ناشی از افزایش دما بر اثر انتشار گازهای گلخانه‌ای از قبیل سیل و خشکسالی و به تبع آن آسیب‌پذیری سلامت انسان، زیستگاه‌های حیات وحش و کاهش امنیت منابع تأمین تغذیه مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین رویکردهای اندیشمندان و متخصصان امر در خصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مورد بررسی قرار گرفت. در همین راستا سازمان حفاظت محیط زیست برای مشارکت جمهوری اسلامی ایران در اجرای فرایند کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای درخواست کرده است که دولت ظرفیت‌های لازم را از طریق واردات و استفاده از فناوری‌های نوین به کشور، صدور مجوز مربوط به فروش گواهی انتشار، تأمین منابع کافی و بهینه سازی فرهنگ استفاده از صنایع انرژی بر فراهم نماید.

بررسی و تصویب سند آسیب‌شناسی کلانشهرها در بخش محیط زیست و خدمات شهری - بخش حمل و نقل و ترافیک - از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه بود. سند یاد شده به مجموعه اقداماتی که باید درحوزه‌های مختلف از قبیل تصادفات شهری و ایمنی، سامانه‌های حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری، مدیریت تقاضای سفر، مدیریت یکپارچه حمل و نقل بار و مسافر در شهرها و حمل و نقل شهری و آلودگی هوا صورت گیرد، پرداخته و دستگاه‌های مرتبط با اجرای پیشنهادها را نیز مشخص کرده است.

  13 آبان 1394
بخش : مجلس / انتخابات
کد خبر: 49889
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز