استقبال مجلس از حذف یارانه 24 میلیون نفر

یک نماینده مجلس شورای اسلامی از برنامه حذف 24 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی در لایحه بودجه 1395 خبر داد و تاکید کرد که مجلس از این مسأله پشتیبانی خواهد کرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 در گفت‌وگو با «آستان»، در مورد امکان حذف 24 میلیون نفر از دریافت یارانه گفت: دولت باید اطلاعاتش را، درصورتیکه ناقص است، کامل کند تا بتواند خانوارهای مشمول دریافت یارانه را شناسایی کند و حذف سه دهک بالا را نیز با آمار دقیق انجام دهد.

محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه "هدفمندی یارانه‌ها یکی از گام‌های اصلاح نظام اقتصادی کشور است"، اظهار کرد: نباید همه نظام اقتصادی کشور را به هدفمندی گره بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: در تمامی کشورهای توسعه‌یافته اطلاعات اقتصادی بنگاه‌ها و خانوارها به صورت دقیق وجود دارد. ما نیز باید این اطلاعات را داشته باشیم زیرا در نظام اقتصادی کشور نیازمند این اطلاعات هستیم.

پورابراهیمی تصریح کرد: اولویت کشور در حال حاضر اشتغال و تولید است. این منابع خرد به اشتغال و تولید کمک نمی‌کند و کسانی نیز الان مبنای حذف یارانه هستند که درآمد بالایی دارند و به این پول نیازی ندارند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 ادامه داد: وقتی کسی سالی بیش از 100 میلیون تومان یا یک میلیارد تومان درآمد دارد به ماهی 45 هزار تومان نیازی ندارد.

وی با بیان اینکه "دولت موافق حذف سه دهک بالای جامعه از دریافت یارانه نقدی است"، خاطرنشان کرد: مجلس در لایحه بودجه 95 به دولت پیشنهاد می‌دهد که سه دهک بالا را حذف کند. مجلس برای کمک به تولید و اشتغال، هزینه این کار را پذیرفته است. دولت نیز موظف است طبق قانون عمل کند.

  16 فروردین 1395
بخش : مجلس / اقتصاد ایران
کد خبر: 52975
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز