قرائت دومین گزارش برجام بعد از تعطیلات مجلس

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خارجه گزارش دوم خود از اجرای برجام را به کمیسیون امنیت ملی ارائه کرده که بعد از تعطیلات مجلس در صحن علنی قرائت می شود.

علاءالدین بروجردی با اعلام خبر ارائه دومین گزارش اجرای برجام با امضای وزیر امور خارجه به رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در اجرای تبصره یک قانون اقدام متناسب و متقابل جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام مصوب 27 فروردین 94 که وزیر امور خارجه موظف شد روند اجرای توافقنامه را هر سه ماه یک بار به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه کند بعد از ظهر امروز این گزارش با امضای محمدجواد ظریف تحویل این کمیسیون شد.


نماینده مردم بروجرد در مجلس بر همین اساس تصریح کرد: این گزارش در فاصله زمانی 26 فروردین تا 26 تیرماه 95 تنظیم شده است که صبح فردا در اختیار اعضای کمیسیون قرار گرفته و در اولین جلسه کمیته برجام نیز به آن پرداخته می شود.


وی افزود: با توجه به اینکه طبق همین قانون کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی موظف است هر 6 ماه یک بار روند اجرای برجام را به صحن گزارش کند و با توجه به اینکه بررسی دومین گزارش و بررسی میدانی تحولات اجرای برجام و گزارش ارگان های مختلف زمان بر است طبیعی است که گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به بعد از تعطیلات مجلس موکول می شود.


به گزارش خانه ملت، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به چند بخش از گزارش ارائه شده از سوی وزارت امور خارجه به این کمیسیون در خصوص اجرای برجام، خاطرنشان کرد: تبیین فعالیت های هسته ای، بحث از بین رفتن موانع سیاسی، بحث تحریم ها و بحث محدودیت های اجرای برجام و مشکلات آن از جمله بخش هایی است که در این گزارش به آن پرداخته شده است.

  26 تیر 1395
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 53982
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز