محمود صادقی : چهارشنبه در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر می‌شوم/ اعضای هیات از دستورالعمل اجرایی رسیدگی به پرونده‌ها آگاهی نداشتند

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , محمود صادقی

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران از برگزاری جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در روز چهارشنبه پیش‌رو خبر داد و ضمن تشریح روند قانونی رسیدگی به پرونده‌ها در این هیات، نسبت به عدم رعایت این روال قانونی انتقاد کرد.

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به آخرین وضعیت بررسی پرونده‌های خود در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اعلام کرد: نکته حائز اهمیت این است که نظارت بر رفتار نمایندگان آیین و سازوکار قانونی مشخصی دارد که این رویه هم در قانون ذکر شده و هم دستورالعمل اجرایی مشخصی دارد که بنا بر آخرین ماده این دستورالعمل اجرایی باید به تصویب کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس برسد که این مهم نیز محقق شده است. 

 

 او ادامه داد: در حالی که این دستورالعمل اجرایی به تصویب کمیسیون تدوین آیین‌نامه رسیده، متاسفانه برخی از اعضای هیات نظارت از این موضوع بی‌خبر بودند و این درحالی است که در دستورالعمل مصوب به صراحت تاکید شده تصمیم هیات نظارت باید به نماینده مورد شکایت ابلاغ شود و اگر این تصمیم علیه نماینده باشد، به او فرصت دفاع داده می‌شود. 

 

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در ادامه نماینده باید دفاعیات خود را به صورت مکتوب ارائه کند و در واقع بنا بر آیین‌نامه این فرصت در اختیار نماینده مورد شکایت قرار دارد که لایحه دفاعیات خود را تقدیم هیات نظارت کند و حتی پس از تصمیم‌گیری نهایی، بنا بر آیین‌نامه نماینده ۱۰ روز فرصت دارد تا نسبت به رای هیات نظارت اعتراض کند و فرصت تجدیدنظرخواهی نیز در دستورالعمل پیش‌بینی شده است. 

 

صادقی با بیان اینکه روند قانونی بررسی شکایت از نمایندگان در هیات نظارت در مورد او طی نشده، گفت: قرار است چهارشنبه هفته جاری در جلسه‌ هیات نظارت حاضر شوند تا نظر اولیه این هیات که برخلاف آیین‌نامه پیش از ابلاغ به بنده رسانه‌ای شده بود، رسماً به من ابلاغ شود.

  6 دی 1395
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 56103
مرجع: ایلنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز