جزئیات جلسه نمایندگان اصفهان با نوبخت درباره مشکلات زاینده‌رود

جلسه نمایندگان اصفهان با نوبخت,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
نماینده مردم شهرستان میمه و برخوار در مجلس شواری اسلامی گفت: نمایندگان مجلس استان در جلسه با رئیس سازمان برنامه و بودجه پیرامون موضوع آب استان و بهشت آباد مذاکره کرده و به بیان دیدگاه‌های خود در این زمینه پرداختند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به جلسه‌ نمایندگان مجلس استان اصفهان با رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: نمایندگان مجلس استان با رئیس سازمان برنامه و بودجه جلسه‌ای با موضوع آب استان برگزار کردند.

 

وی با بیان اینکه در این جلسه پیرامون ۲ موضوع بهشت‌آباد و سامانه تونل دوم صحبت شد، افزود: با توجه به اینکه ۵ میلیون نفر از جمعیت استان از تنها سامانه آب شرب باباشیخعلی استفاده می‌کنند، باید عنوان کرد که این مسئله یک تهدید به شمار می‌رود و راه‌اندازی سامانه دوم در این موضوع ضرورت دارد.

 

نماینده مردم شهرستان میمه و برخوار در مجلس شواری اسلامی گفت: در این جلسه درباره بهشت‌آباد که یک ضرورت برای استان تلقی می‌شود و مشکلات فرونشست زمین در استان صحبت شد، همچنین در زمینه سطح آب که در ۵۰ سال گذشته سالانه ۴.۵  متر پایین رفته و در حال حاضر به ۲۲۰ متری رسیده است.

 

وی تصریح کرد: در این جلسه محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه قول همکاری داد و مقرر شد جلسه دیگری هم در این راستا برگزار شود و در بودجه سال ۹۷ این دو موضوع به صورت ویژه پرداخته شود.

 

حاجی دلیگانی با اشاره به سفرهای رئیس‌جمهور به اصفهان بیان کرد: روحانی در سفر به اصفهان قول داد که زاینده‌رود جاری شود که تا کنون این اتفاق عملیاتی نشده است اما جلسه شب گذشته از باب مطالبه‌گری نمایندگان استان اصفهان بود.

 

وی تصریح کرد: من در این جلسه خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفتم ۴ سال گذشته در کمیسیون اصل نود در مورد سامانه دوم آب شرب برای ۱۴ شهرستان اصفهان و موضوع بهشت‌آباد جلسه‌ای برگزار شد و شما گفتید کمک می‌شود و باید پیوست بودجه بیاید اما تا کنون به دلایل مختلف این اتفاق صورت نگرفته است. در سال ۹۶ و ۹۵ تمام مراحل آماده شده بود زمانی که بودجه خواست به لایحه بیاید همینجا ما آمدیم دنبال کردیم، ولی باز نشد.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس گفت: ۵ میلیون نفر به این آب احتیاج دارند و هر زمانی که آب قطع می‌شود کل حوزه ما نخستین مکان است زیرا هیچ مخزنی نیست. آب شرب اهمیت دارد و سامانه دوم از آب اصفهان است و یک سامانه از لحاظ پدافند غیر عامل لازم است.

 

وی درخصوص بهشت‌آباد خاطرنشان کرد: در سال ۵۳ و ۵۴ آب در ۶ متری بوده،درصورتی که الان به ۲۲۰ متر رسیده است و یک سوم از ۵۵۰ چاهی که در دشت برخوار داشتیم خشک شده است.

 

وی بابیان اینکه در پایین دست مشکلاتی برای آب شرب ایجاد شده، افزود: درصورتی که آب بین حوضه ای هم وجود ندارد تکلیف کشاورزان چه می شود؟ در این راستا رئیس جمهور به اصفهان آمد و در سخنرانی خود قول داده که زاینده رود احیا شود.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس گفت: بحث‌هایی هست که آب را بازچرخانی کنند و برگردد، اینها مردم را گول می‌زند این کار درستی نیست و باید اساسی حل شود.

  3 آبان 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 59534
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز