رسول خضری: احتمال معرفی شریعتمداری برای جایگاه معاون اولی/ وزرای پیشنهادی دولت از مجلس رای اعتماد می‌گیرند

رسول خضری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
غیک عضو فراکسیون مستقلین مجلس گفت: آقای شریعتمداری برای آقای روحانی مهم است و اگر در مجلس رای نیاورد یکی از گزینه‌های جایگاه معاون اولی است؛ البته در صورتی که آقای جهانگیری نباشند.

رسول خضری نماینده پیرانشهر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، به ارزیابی وزرای پیشنهادی دولت پرداخت و گفت: به نظر می‌رسد بیشترین میزان رای را آقای رحمانی وزیر پیشنهادی صمت از مجلس می‌گیرد و در رده‌های بعدی آقای دژپسند و شریعتمداری خواهند بود.

 

او با بیان اینکه جو مجلس به نفع آقای شریعتمداری است، تاکید کرد: جو مجلس به نفع آقای شریعتمداری تلطیف شده است. در ابتدای معرفی ایشان به عنوان وزیر پیشنهادی کار برخی نمایندگان معترض بودند اما این جو در حال حاضر مناسب است.

 

این نماینده مجلس گفت: اگر شریعتمداری از مجلس رای اعتماد نگیرد و آقای جهانگیری از دولت بروند، ایشان به عنوان معاون اول معرفی می‌شوند.

 

خضری در پاسخ به این سوال که برخی می گویند رییس جمهور شریعتمداری را معرفی کرد تا توسط مجلس رد و از دولت برود، گفت:  این یک روی سکه است و باید روی دیگر سکه را هم ببینیم. آقای شریعتمداری یار غار آقای روحانی است و رییس جمهوری به راحتی از ایشان نمی گذرد.

 

او ادامه داد: آقای شریعتمداری برای آقای روحانی مهم است و اگر در مجلس رای نیاورد یکی از گزینه‌های جایگاه معاون اولی است البته در صورتی که آقای جهانگیری نباشند. آنطور که آقای جهانگیری گفتند اختیار جابجایی منشی‌ام را ندارم، یعنی می‌خواهند از دولت بروند.

 

این عضو فراکسیون مستقلین تاکید کرد: آقای شریعتمداری و آقای ربیعی از گزینه‌های احتمالی معاون اولی هستند که البته شانس شریعتمداری بیشتر است.

 

خضری گفت: سبقه عملیاتی و اجرایی آقای شریعتمداری نسبت به سایر وزرای پیشنهادی بسیار بیشتر است. آقای دژپسند از سازمان برنامه و بودجه است و آنجا را به خوبی می‌شناسد و در بحث اقتصاد حرفی برای گفتن دارد چون قسمت اعظم وزارت اقتصاد یعنی برنامه و بودجه. بعد از آن هم بانک مرکزی و مالیات است.

 

این نماینده مجلس تعامل دولت و مجلس در رای اعتماد مجلس به وزرا موثر دانست و ادامه داد: مجلس می‌خواهد به دولت کمک کند و ما انتظار داریم دولت گام‌های استوارتری بردارد. دولت ضعف مدیریت و سوءمدیریت دارد و می‌توان گفت آقای روحانی کشور را رها کرده است و ایشان رییس جمهور ۴ سال پیش نیست. به نظر می‌رسد آقای روحانی به خواب زمستانی رفته‌اند.

  4 آبان 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 59542
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز