حسینی: فهرست حقوق‌های نمایندگان به سامانه اطلاعات حقوق کارکنان دولت ارائه شده است

مجلس شورای اسلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
یک عضو کمیته برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در دو ماه گذشته حقوق و مزایای نمایندگان در سامانه ارائه اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دولت قرار گرفته در عین حال گفت که در حال حاضر سطح دسترسی به این سامانه در حد دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد: در ارتباط با اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم مبنی بر ایجاد سامانه‌ای برای ارائه اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دولت قرار بود در سال اول اجرای برنامه این زیرساخت و سامانه توسط سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه عملیاتی شود که اقدامات آن انجام شده است.

 

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان با بیان اینکه از اردیبهشت ماه تعدادی از دستگاه‌های اجرایی به صورت پایلوت اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان خود را روی این سامانه قرار دادند، اظهار کرد: مجلس هم در دو ماه گذشته این کار را کرده و اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان مجلس روی این سامانه قرار گرفته است. در واقع چیزی که الان در سامانه قابلیت دسترسی دارد تعداد دستگاه‌های اجرایی است که به استناد بند «و» فقط حقوق و مزایای‌شان را به صورت متمرکز از دارایی دریافت می‌کنند که نمایندگان هم از همان شرایط برخوردارند.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با بیان اینکه علت تاخیر در راه اندازی این سامانه عدم همکاری دستگاه‌ها نبوده، یادآور شد: علت تاخیر عدم آمادگی سامانه بود. علاوه بر این مهمترین بخشی که اجرایی نشده و تعلل دولت را می‌رساند این است که در بخش شرکت‌های دولتی هیچ گونه اطلاعاتی در سامانه ثبت نشده و سایر پاداش، حقوق و مزایای خارج از بند «و» و اضافه کاری که در لیست‌های حقوقی توسط دارایی پرداخت می‌شود از سوی دستگاه‌های اجرایی در سامانه ثبت نشده است و ما این را مطالبه می‌کنیم تا قانون کاملا اجرایی شود.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: مجلس آمادگی لازم را در این زمینه داشته و رئیس مجلس هم پیش از این اقدام کرده بودند که مشکلی برای ارائه فهرست حقوق‌ها وجود ندارد.

 

حسینی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر سطح دسترسی این سامانه در حد دستگاه‌های اجرایی و نظارتی فراهم است و هنوز آمادگی لازم برای دسترسی عموم به این سامانه وجود ندارد؛ چرا که زیرساخت آن فراهم نشده است.

 

  30 آبان 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 60078
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز