درخواست ۱۵۶نماینده برای ارائه گزارش قوه قضائیه درباره پرونده بانک مرکزی و موسسات مالی

مجلس شورای اسلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی از درخواست ۱۵۶ نماینده برای ارائه گزارش قوه قضائیه درباره پرونده بانک مرکزی و موسسات مالی خبر داد.

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد: با توجه به اینکه نظارت از وظایف خطیر مجلس است نمایندگان مجلس شهریور ماه سال گذشته رای به کوتاهی و تقصیر بانک مرکزی در ماجرای موسسات مالی و اعتباری دادند. بر همین اساس مطابق ماده ۲۳۶ آئین‌نامه (۲۳۴ جدید) باید به این پرونده بدون فوت وقت و تشریفات قضائی از سوی قوه قضائیه رسیدگی می‌شد.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه هنوز در این باره گزارشی به نمایندگان ارائه نشده است، افزود: در همین راستا ۱۵۶ نماینده در نامه‌ای از رئیس مجلس خواستند در اسرع وقت گزارشی را از قوه قضائیه درباره روند بررسی بانک مرکزی و موسسات مالی بخواهد تا ببینیم روند این پرونده به چه صورت بوده و امیدواریم قوه قضائیه هم در فرصت یک سال و اندی گزارش جامعی را ارائه کند.

  6 آذر 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 60179
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز