طرح سلب صلاحیت لاریجانی از دستور کار مجلس خارج شد

غلامرضا کاتب,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استیضاح و سلب مسئولیت رئیس مجلس به علت از نصاب افتادن از دستورکار کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس خارج شد.

غلامرضا کاتب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره سرانجام طرح استیضاح و سلب مسئولیت رئیس مجلس اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته تعداد ۲۷ نفر از نمایندگان مجلس این موضوع را مطرح کردند، اما در همان روز تعدادی امضای خود را پس گرفتند و این طرح از حد نصاب افتاد.

 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که طراحان این طرح گفتند که پنج نفر دیگر جایگزین افرادی شدند که امضای خود را پس گرفتند، تصریح کرد: آنچه تاکنون در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس مطرح است اینکه طرح به علت رسیدن به عدم حد نصاب  از دستور کار کمیسیون خارج شده است.

 

کاتب با بیان اینکه حد نصاب به جریان افتادن طرح ۲۵ امضا است، اما درخواست سلب مسئولیت از رئیس مجلس اکنون ۲۱ رأی دارد، خاطرنشان کرد: کار خوبی که کمیسیون آیین‌نامه انجام داده این است که پیش از این نمایندگان پس از اعلام وصول طرح‌های استیضاح در هیأت رئیسه هم می‌توانستند امضای خودرا پس بگیرند که اکنون با اصلاح قانون این امکان دیگر وجود ندارد.

  11 آذر 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 60311
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز