انتقاد محمدجواد ابطحی از تجمل‌گرایی در مجلس؛
چرا در مجلس باید چند مدل غذا سرو شود؟/ از اتاق سیگار در صحن مجلس تا کافی‌شاپ

سید محمدجواد ابطحی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
یک نماینده مجلس تأکید کرد: استراحتگاهی برای نمایندگان در صحن وجود دارد. یک کافی‌شاپ هم داریم که در آنجا شیر، شیرکاکائو، انواع دمنوش و نوشیدنی‌ها، چند نوع بیسکویت، خرما و توت خشک داریم. ای‌کاش ما این‌ها را می‌خوردیم و به‌اندازه یک‌دهم آن عمل مثبت داشتیم. در داخل صحن اتاق سیگار هم هست.

سید محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر و عضو فراکسیون ولایی مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با انتقاد از تجمل‌گرایی مسئولان، گفت: "الناس علی دین ملوکهم"مردم بر روش زمامداران خود رفتار می‌کنند. اگر زمامداران ساده زیستی را پیشه کردند و در رفتارشان تواضع مشهود باشد مردم هم به همان صورت رفتار خواهند کرد. اگر زمامداران اشرافی‌گری را رواج دادند و به تجمل‌گرایی پرداختند و مظاهر دنیوی ارزش شد، مردم هم به همان روش زندگی خواهند کرد.

 

او تأکید کرد: مجلس که باید در رأس امور باشد باید بیشتر از همه ساده زیستی را رعایت کنند. چون مردم به قوه‌ای که در رأس امور است و نمایندگانی که برخواسته از فضائل ملت هستند نگاه می‌کنند. مردم می‌بینند نماینده‌شان از مردم فاصله گرفته و آن نماینده از زمانی که از حوزه انتخابیه‌اش آمده یک وضعیت دیگری پیداکرده است.

 

ازآنچه امام گفتند و مردم می‌خواهند، بسیار فاصله گرفته‌ایم

این نماینده مجلس ادامه داد: برای مثال مردم می‌بینند در مجلس اول صبحانه و ناهار نمایندگان چگونه بوده و حالا به چه شکل است. بنابراین اگر به‌تمامی مسائل نگاه کنیم می‌بینیم که ازآنچه امام گفتند و مردم می‌خواهند، بسیار فاصله گرفته‌ایم. مجلس بروکراسی پیچیده‌ای دارد و انتصاب‌ها بر اساس رفاقت‌ها و استخدام‌ها هم بر اساس رانت‌ها است.

 

انتقاد از امکانات داخل صحن مجل

ابطحی با اشاره به حمله داعش به مجلس، گفت: داعش به مجلس حمله کرد و به هدفش رسید. داعش می‌گفت یا نمایندگان را ترور می‌کنیم و یا آن‌ها را از مردم جدا می‌کنیم و حالا دیوارکشی‌های چندمرحله‌ای و بتنی مجلس نماد جدایی نمایندگان از مردم است.

 

او با انتقاد از طرح استانی شدن انتخابات مجلس، ادامه داد: در همین راستا استانی شدن انتخابات را هم مطرح می‌کنند و مسلماً در استانی شدن انتخابات کسی که در یک استان که ۱۴ شهرستان و چندین روستا دارد چند بنر باید بزند و هزینه تبلیغاتش چقدر می‌شود؟ بنابراین آن فرد پول‌دار و میلیاردر می‌تواند از پس این هزینه‌ها بربیاید اما کسی که پولی ندارد که خرج کند نمی‌تواند به مجلس راه یابد و همه این موارد موجب فاصله مردم و نمایندگان می‌شود.

 

این نماینده مجلس از امکانات داخل صحن مجلس انتقاد کرد و گفت: در ساختمان مجلس از رستوران آن گرفته تا جاهای دیگر شاهد تجملات هستیم. در روز چند هزار سرو غذا داریم. نمایندگان از مدعوین دعوت می‌کنند و نمایندگان ادوار هم می‌آیند. کیفیت غذای مجلس خوب هم نیست و با چربی بالا ما را مریض کرده است. غذای نمایندگان با غذای کارمندان و خبرنگاران مجلس تفاوت چندانی ندارد.

 

استراحتگاه، کافی‌شاپ و اتاق سیگار نمایندگان در صحن مجلس

ابطحی تأکید کرد: استراحتگاهی برای نمایندگان در صحن وجود دارد. یک کافی‌شاپ هم داریم که در آنجا شیر، شیرکاکائو، انواع دمنوش و نوشیدنی‌ها، چند نوع بیسکویت، خرما و توت خشک داریم. ای‌کاش ما این‌ها را می‌خوردیم و به‌اندازه یک‌دهم آن عمل مثبت داشتیم. در داخل صحن اتاق سیگار هست.

 

او همچنین از روند معرفی نماینده بی‌انضباط در صحن گلایه کرد و گفت: من به‌عنوان یکی از نمایندگان استان اصفهان استعفا داده بودم و در جلسات صحن حاضر نمی‌شدیم و بعد از حضورم در صحن از ۲۱ رأی‌گیری که انجام‌شده در ۲۰ رأی‌گیری شرکت کردم و نماینده‌ای دیگر از ۵۰ رأی‌گیری در ۱۰ رأی‌گیری شرکت کرده است اما من به‌عنوان نماینده بی‌انضباط معرفی‌شده‌ام. این افراد در استراحت گاه صحن استراحت و یا با تلفن صحبت می‌کنند اما در رأی‌گیری هم مشارکت ندارند و تنها در مجلس حضور دارند. بنابراین مجلس عدد دارد اما برخی نمایندگان در پشت صندلی خود نیستند.

  10 بهمن 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 61487
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز