نماینده مجلس : اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما کمتر از رسانه‌های خارجی است

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ابراز تاسف کرد: اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما از اعتماد آنان به شایعات رسانه‌های کوچک غربی کمتر است.

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار، با اشاره به انتقادات مقام معظم رهبری از عملکرد صدا و سیما در مدیریت فعلی و قبلی این سازمان، گفت: طبق قانون اساسی عنوان  رسانه ملی انحصار در اختیار سازمان صدا و سیماست و نمی‌توان شبکه های خصوصی به وجود آورد، اما  این مسئله موجب ایجاد انحصار در این سازمان و بروز اتفاقاتی در آن شده است که افت شدید شمولیت و عمومیت آن را در پی داشته است.

 

نماینده تربت حیدریه در مجلس در پیشنهادی به مدیران صدا و سیما، توصیه کرد: معیار عمل سازمان باید رضایت عمومی جامعه باشد. مسؤولان این سازمان باید تغییر نگاه جدی داشته باشند. باید از میزان رجوع و حمایت مردم و تاثیرگذاری صدا و سیما بر مخاطبان عمومی و خاص آمار گرفته شود. در این مسئله نباید برنامه های خاصی مثل دورهمی یا خندوانه ملاک ارزیابی عملکرد این سازمان قرار داشته باشد.

 

وی تاکید کرد: باید اعتماد مردم به صدا  و سیما سنجیده شود. سعی کنند صدا و سیما محل اعتماد مردم به اخبار، تحلیل‌ها و راهبردهای نظام شود.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ابراز تاسف کرد: میزان اعتبار صدا و سیما نزد افکار عمومی به حدی پایین است که اگر 10 روز روی یک خبر درست کار کند، تاثیر در مردم به اندازه یک شایعه کم اهمیت که در یک خبرگزاری خارجی منتشر می شود، ندارد. این وضعیت برای کشور آسیب پذیر است.

 

باستانی شورای عالی نظارت بر صدا و سیما را در تامین نظر مقام معظم رهبری تاثیرگذار دانست و افزود: این شورا جنبه های نظارتی خوبی در این زمینه دارد و دستش هم باز است،لذا باید شاخص‌هایی چون ضریب نفوذ صدا و سیما در داخل و خارج کشور و میزان اعتماد داخلی و خارجی به این سازمان طی دو دهه گذشته را مورد بررسی آماری قرار دهد و در صورتی که در مرز بحران بودن این شاخص ها، رویه ها و رفتارها  اثبات شد با اهرم‌های نظارتی خود جهت گیری از برخی  رویکردهای این سازمان و تغییر ماهوی آنها اقدام کند.

  11 خرداد 1397
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 62220
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز