با محوریت اتلاف منابع مالی در تیم ملی و باشگاه استقلال
استیضاح وزیر ورزش در مجلس کلید خورد/ وزیر ورزش به کمیسیون فرهنگی فراخوانده شد

مسعود سلطانی‌فر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
یک نماینده مجلس شورای اسلامی از درخواست ۳۰ نماینده برای استیضاح وزیر ورزش به دلیل اتلاف منابع مالی در تیم ملی فوتبال کشورمان و همچنین تیم باشگاهی استقلال خبر داد.

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار، اظهار کرد: به اتفاق ۳۰ نفر از همکاران نماینده استیضاح آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان را در اجرای اصل ۸۹ قانون اساسی و براساس ماده ۲۲۸ آیین‌نامه داخلی مجلس تنظیم کردیم.

 

وی ادامه داد: سوء‌مدیریت منجر به اتلاف گسترده منابع مالی کشور و ضربه به اعتبار بین‌المللی در اداره تیم ملی فوتبال کشورمان از جمله دلایل این استیضاح است، چرا که قرارداد سه میلیون یورویی ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی کشورمان و فسخ یک طرفه قرارداد از سوی او اسباب زیرسوال رفتن ورزش کشورمان شد.

 

حسین‌زاده یادآور شد: محور دوم این استیضاح سوء‌مدیریت و اتلاف منابع مالی در اداره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است و با توجه به این‌که وزیر ورزش رییس مجمع عمومی هر دو باشگاه است در صورت عدم ساماندهی باشگاه استقلال، روند سوءمدیریت در این باشگاه متوقف نخواهد شد.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نابسامانی شدید در تیم فوتبال استقلال و کنار رفتن استراماچونی آن را ناشی از سوء‌مدیریت هیات مدیره و مدیرعامل استقلال عنوان کرد.

 

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما شاهد این هستیم که کی‌روش با آن وضعیت از سرمربی‌گری تیم فوتبال کشورمان کنار می‌رود و ویلموتس با آن مبلغ قرارداد سرمربی می‌شود اگر ما در شرایط بد مالی قرار داریم چرا مربیان داخلی در این سمت‌ها قرار نمی‌گیرند.

 

وزیر ورزش به کمیسیون فرهنگی فراخوانده شد
نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت که وزیر ورزش برای پاسخگویی درباره‌ وضعیت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال کشورمان و همچنین تیم باشگاهی استقلال به کمیسیون فرهنگی فرا خوانده شده است.

 

علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ در هفته‌های اخیر موضوع سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان که بیش از دو میلیون یورو پول گرفته و به تعهدات خود عمل نکرده و نتایج ضعیفی را کسب کرده است که از جمله آن باخت دو بازی اخیر با بحرین و عراق، کم توجهی به ایران و فسخ قرارداد بوده حساسیت‌ها را در این باره برانگیخته است. بخصوص که تیم ملی در شرایطی که در حال انجام مسابقات قهرمانی آسیا است نیازی به مربی خوبی دارد. همچنین اخیرا مربی تیم فوتبال استقلال هم قراردادش را فسخ کرده است.

 

وی افزود: با توجه به خواست عمومی ورزشکاران و پیشکسوتان، فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی به این موضوع حساسیت نشان داده  و نقطه نظرات را بررسی کرده در همین راستا فردا وزیر ورزش به کمیسیون فرهنگی دعوت شده تا پاسخ دهد چرا سرمربی تیم ملی فوتبال و همچنین تیم باشگاهی استقلال نسبت به انجام تعهدات خود طفره می‌رود؟ آثار سوء آن در روابط بین المللی چیست و چرا در تنظیم قراردادها در سطح بین‌المللی، چارچوب حقوقی و قضایی مسئولیت بازیکنان و مربیان خارجی شفاف نیست. که در چنین مواقعی شاهد ضررهای مالی و خدشه دار شدن اعتبار کشور در سطح بین‌المللی نباشیم.

 

یوسف‌نژاد اضافه کرد:‌ آقای سلطانی فر باید در جلسه کمیسیون فرهنگی نسبت به این موضوع پاسخ هد و درباره‌ی مسائل و مشکلات مرتبط با مربیان و بازیکنان خارجی جواب بدهد.

 

نایب رئیس فراکسیون ورزش همچنین گفت: با توجه به اتفاقاتی که طی این چند سال برای قراردادهای بین‌المللی برای بازیکنان و مربیان به وجود آمده نوعا این قراردادها منجر به این شده که  در سطح بین‌المللی و فیفا علیه ما طرح شکایت شود و خیلی از آنها نیز موفق بوده در حالی که می‌توانست در تنظیم قرارداد و انجام تعهدات به گونه‌ای عمل شود که این خسارت‌های مالی و حیثیتی برای کشور به وجود نیاید.

 

وی افزود:‌ در همین ارتباط بخش مهم و عمده تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و فراکسیون فوتبال مشکلات مربوط به قراردادهای خارجی است که این گزارش آماده قرائت در صحن علنی است و مورد تایید کمیسیون فرهنگی است.

  18 آذر 1398
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 65708
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز