قالیباف: مجلس یازدهم سازش با آمریکا را بی‌حاصل می‌داند/بنای مچ‌گیری نداریم

قالیباف رییس مجلس یازدهم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به‌رغم کاستی‌ها و ضعف‌ها توانستیم گام اول انقلاب را محکم و مقتدر برداریم.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۱ خرداد) قوه مقننه و  در نطق پیش از دستورخود،  با سلام بر رهبر معظم انقلاب و شهیدان انقلاب ، خدمت، سلامت و امنیت در تمامی بلاد اسلامی گفت: بر سید مقاومت، نماد ایستادگی در مقابل زورگویان، مظهر اشداءعلی‌الکفار رحماءبینهم و یار صدیق رهبری سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز سلام و درود می‌فرستیم.

 

وی افزود: مجلس یازدهم در برهه حساسی از انقلاب اسلامی و در آغاز برداشتن گام ۴۰ ساله دوم و در صورتی که جمهوری اسلامی با مجموعه‌ای از قوت ها و ضعف‌ها و تهدیدها روبه‌روست با همدلی و وحدت آغاز به کار می‌کند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به‌رغم کاستی‌ها و ضعف‌ها توانستیم گام اول انقلاب را محکم و مقتدر برداریم. این واقعیت انکار ناپذیر است که جمهوری اسلامی در همه گستره دشمن در عرصه‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی، بین‌المللی، امنیتی و فرهنگی مقاومت کرده بدون اینکه از آرمان های خود ذره‌ای عقب نشینی کند.

 

وی گفت: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر می‌داند. راهبرد ما در برخورد با آمریکا تروریست تکمیل زنجیره انتقام خون شهید سلیمانی است.

 

کاری که با حمله بی سابقه به پایگاه عین الاسد شروع شد و با شکسته شدن هیبت پوشالی آمریکا در عدم توان پاسخ به اقدام جمهوری اسلامی ادامه یافت و با اخراج کامل ارتش تروریست امریکا از منطقه تکمیل خواهد شد.

 

رئیس قوه مقننه در ادامه نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه مجلس یازدهم، در عین باور به درون زایی و مردم باوری، برونگرایی را نیز مد نظر قرار می دهد، گفت: مجلس اما معتقد است برونگرایی باید با تمرکز بر کشورهای منطقه بویژه همسایگان، و در کنار آنها قدرت های بزرگی باشد که در سختی ها با ما دوستی کردند و منافع راهبردی قابل توجهی با ما دارند. البته مجلس یازدهم، حامی گسترش ارتباط با همه جامعه جهانی است، اما اعتماد به حکومت هایی که چه در سابقه ی تاریخی خود و چه در تجربه ی دوران جمهوری اسلامی، کارنامه ی سیاهی دارند را، خطای راهبردی می داند.

 

وی افزود: طبیعی است که تحوّل در مجلس و احیای جایگاه و شان مجلس، الزام اولیه برای هر اقدام موثّر در حل مسائل کشور و مشکلات مردم است. مجلس باید تغییر را از خود آغاز کند. شفاف سازی، هوشمندسازی، مردمی سازی و کارآمدسازی، چهار رویکرد اصلی در تحوّل مجلس خواهد بود.

 

رئیس نهاد قانونگذاری عنوان کرد: در یک جمله، مجلس یازدهم، تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با استمداد از حضرت باری تعالی و تحت راهبری های رهبر فرزانه انقلاب، مجلسی قوی، کارآمد، مردمی و انقلابی بسازد، تا با محور قراردادن حل مسائل مردم،  و دفاع قدرتمند از حقوق و منافع مصرح آنها در قانون اساسی، در سال های آغازین گام دوّم، سرمایه اجتماعی نظام را تقویت و حرکت به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی را تسریع کند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای ساخت تمدّن نوین اسلامی، باید ایرانی قوی ساخت، گفت: ایرانی که در آن تک تک مردم ایران، با هر سلیقه ای و در هر گوشه ای از کشور، قوی باشند.

 

  11 خرداد 1399
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 67295
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز