نماینده مجلس:
عدم حضور روحانی در مجلس مخالفت ستاد ملی کرونا بوده، پس چطور به یک میلیون دانش‌آموز می‌گویید در کنکور شرکت کنند!

حاشیه های رای اعتماد مجلس,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
رییس مجلس اعلام کرد که ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به استعلام رییس جمهور برای حضور در مجلس حضور ایشان را از جهت وضعیت کرونایی به مصلحت ندیده بود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در جلسه علنی صبح امروز( چهارشنبه) مجلس و در جواب به تذکر علیرضا سلیمی در رابطه عدم حضور رییس جمهور در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت گفت:هم آقای امیری معاون امور مجلس ریاست جمهوری به من نامه نوشتند که این را یادآور شوم و هم چند روز قبل نامه دفتر ریاست جمهور به من ارسال شده بود که رییس جمهور از ستاد مبارزه با کرونا برای حضور در مجلس استعلام کرده و آنها از جهت کرونایی، حضور ایشان را به مصلحت ندیده بودند. این نامه مکتوب است و معاون رئیس جمهور هم نامه کتبی دادند که آن را به اطلاع دوستان در جلسه برسانم.

 

علیرضا سلیمی در تذکری مستند به بند ۱۱ ماده ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس با تأکید بر ضرورت حفظ شأن و اقتدار مجلس گفت:باید طبق آئین نامه عمل کنیم. بر اساس تبصره ۱ ماده ۲۰۴ در مورد معرفی وزیر، رئیس جمهور باید در مجلس حضور یابد و به مدت یک ساعت کلیات برنامه های وزیر را برای نمایندگان بیان کند. این اختیار نیست.

 

وی ادامه داد:عدم حضور حسن روحانی، کسر شأن مجلس است. چرا ایشان تشریف نیاوردند. گفته می شود ستاد ملی مبارزه با کرونا به ایشان توصیه کرده که به مجلس نیاید. پس چطور به یک میلیون دانش آموز می گویید در کنکور شرکت کنند. مگر خون شما رنگین تر است. این تبعیض آشکار است.

 

این عضو هیات رئیس مجلس ادامه داد :ما ۲۷۵ نماینده هر روز ۱۰ تا ۱۱ ساعت برای رتق و فتق امور مملکت کنار هم می نشینیم. این اقدام ایشان کسر شأن مجلس است.

 

سلیمی با اشاره به پایان مهلت سرپرستی مدرس خیابانی در وزارت صنعت گفت:امروز آخرین روزی است که آقای مدرس می تواند در وزارت خانه امضا کنند. در واقع مجلس را در عمل انجام شده قرار دادند در حالیکه باید شأن مجلس را به عنوان یک قوه مستقل حفظ کنند. ایشان مکلف بوده در مجلس حضور یابد و در مورد وزیر توضیحاتی بدهد.

 

اجازه حکم حکومتی برای معرفی سرپرست جدید

امیر آبادی»، عضو هیئت رئیسه مجلس: رئیس‌جمهور باید برای معرفی سرپرست جدید وزارت صمت از مقام معظم رهبری اجازه حکم حکومتی بگیرد.

 

- هر وزارتخانه فقط سه‌ماه می‌تواند سرپرست داشته باشد. فرصت سه‌ماهه رئیس‌جمهور تمام شده است.

 

  22 مرداد 1399
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 68116
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز