قالیباف:سؤال از رئیس جمهور دنبال خواهد شد/درباره اداره وزارت صمت با سرپرست باید شفاف‌سازی شود

قالیباف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از تأخیر هیأت رییسه در اعلام وصول سؤال از رییس جمهور انتقاد کرد.

جبار کوچکی نژاد در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز( چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده ۲۱۰ آیین نامه و اصل ۸۸ قانون اساسی بیان کرد :حدود ۲۰۰ نفر از نمایندگان بحث سؤال از رئیس جمهور را امضاء کردند و این حق نمایندگان است و قانون نیز این اجازه را به آنها داده است. در مجلس دهم علاوه بر این که مجلس شورای اسلامی با دولت هماهنگ بود هیأت رییسه سوال از رییس جمهور را اعلام وصول کرد.

 

وی در ادامه اظهار کرد :براساس آیین نامه هیات رییسه یک هفته فرصت دارد سؤال را به کمیسیون های مربوطه ارجاع داده و نماینده رئیس جمهور با حضور در کمیسیون ها به سوالات پاسخ دهد. اگر نمایندگان قانع نشدند رییس جمهور باید به مجلس شورای اسلامی آمده و پاسخگو باشد.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد :اما چرا هیأت رییسه به آیین نامه عمل نمی کند و با گذشت چند ماه هنوز سؤال از رئیس جمهور را اعلام وصول نکرده است؟

 

محمدباقر قالیباف که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان کرد :هیأت رییسه به آیین نامه عمل کرده و سوال از رییس جمهور نیز دنبال خواهد شد.

 


قالیباف: درباره اداره وزارت صمت با سرپرست باید شفاف‌سازی شود
رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تاکنون به مجلس شورای اسلامی اعلام نشده است که آیا اذن رهبری برای ادامه‌ی اداره وزارت صنعت، معدن و تجارت با سرپرست اخذ شده است یا خیر و لازم است در این خصوص شفاف سازی شود.

 

علیرضا سلیمی در تذکری شفاهی با استناد به اصل ۱۳۵ قانون اساسی در جریان جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس قانون آقای رییس جمهور حداکثر سه ماه می‌توانند برای وزارت صنعت، معدن و تجارت سرپرست تعیین کنند و اکنون سه ماه گذشته است که این وزارتخانه با سرپرست اداره شده و مجددا سرپرستی دیگر معرفی شده است و این امر نیاز به اذن رهبری دارد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: اگر اذن رهبری اخذ شده است چرا به مجلس شورای اسلامی اعلام نمی‌شود و اگر اذن رهبری گرفته نشده است تصدی سرپرست صنعت، معدن و تجارت اکنون غیرقانونی است و دیوان محاسبات و سازمان بازرسی باید به این موضوع ورود کنند. ما انتظار داریم در چارچوب قانون عمل کرده و ایشان هرچه سریع‌تر به قانون بازگردند.

 

محمدباقر قالیباف که ریاست جلسه مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: تذکر شما وارد است اکنون بیش از سه ماه است که وزارتخانه با سرپرست اداره می‌شود و نیاز به اذن رهبری دارد. تاکنون ما در جریان قرار نگرفته‌ایم که آیا اذن رهبری اخذ شده است یا خیر و باید در این زمینه شفاف‌ سازی شود.

 

  29 مرداد 1399
بخش : سیاسی / مجلس
کد خبر: 68217
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز