دادستان اراک: بارها با لیدرهای تجمعات شرکت هپکو جلسه گذاشتیم

تجمعات غیرقانونی شرکت هپکو,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,اعتراض کارگران
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی به روشنگری در رابطه با احکام صادره برای لیدر‌های تجمعات غیرقانونی شرکت هپکو پرداخت.

قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در گفت‌وگو با روابط عمومی دادگستری کل استان مرکزی به روشنگری در رابطه با احکام صادره برای هدایت کننده های تجمعات غیرقانونی شرکت هپکو پرداخت و اظهار کرد: ۱۵ نفر که نقش هدایت کننده  تجمعات غیرقانونی را بر عهده گرفته بودند، مرتکب جرایم متعددی از جمله اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو و جنجال، حرکات غیرمتعارف، شرکت در تجمعات غیرقانونی، ترغیب و تحریک و تشویق افراد به تجمع در فضای مجازی می‌شوند و با وجود اینکه بار‌ها با این افراد جلسه گذاشته شد و مشکلات آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت؛ اما با ایجاد راهبندان در مسیر راه آهن شمال به جنوب، چندین روز در مسیر حرکت قطار‌ها اخلال ایجاد کرده و راه آهن را بسته و از این طریق مرتکب جرم شدند.

 

وی بیان داشت: با توجه به ادله موجود و اقدامات مجرمانه صورت گرفته، پس از بررسی‌های دقیق، حکم صادر شد که بنا بر رای قاضی، این احکام تا ۵ سال تعلیق است و اجرا نمی‌شود و در این مهلت ۵ ساله اگر این افراد حسن نیت خود را نشان داده و مرتکب جرایم مذکور یا جرایم دیگری مثل جرم‌های موجب حد، قصاص یا جرایم تعزیری تا درجه ۷ نشوند، حکم آن‌ها اجرا نمی‌شود و لغو خواهد شد و همچنین از سجل کیفری آن‌ها هم حذف می‌گردد.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با تاکید بر اینکه افراد نباید احقاق حق و حقوقشان را وسیله‌ای برای اضرار به حق دیگری قرار دهند، بیان داشت: کارکنان هپکو بسیار سختکوش و زحمتکش هستند و به طور قطع باید حق و حقوق آن‌ها پرداخت شود؛ اما لازمه این کار پیگیری از مجاری قانونی است و نباید برای احقاق حق خودشان، حق دیگران را تضییع کنند.

 

قاسمی با بیان اینکه رای صادره در صورت اعتراض متهمان به دادگاه تجدیدنظر خواهد رفت، خاطرنشان کرد: رای این پرونده بنابر مستندات کاملا قوی صادر شده و ادله کافی و وافی مبنی بر ارتکاب جرایم وجود دارد.

 

این مقام قضایی فضاسازی صورت گرفته در فضای مجازی در خصوص صدور رأی را مقرضانه و با هدف تخریب چهره قوه قضائیه دانست وگفت : دستگاه قضا به دنبال احقاق حق و ایجاد امنیت پایدار می باشد و از فضاسازی های رسانه ای ابایی ندارد.

  10 آبان 1397
بخش : مرکزی / اقتصاد ایران
کد خبر: 59678
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز